PARTNERZY PORTALU
Maria Kurowska - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: podkarpackie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: podkarpackie - Kandydat na posła w: Okręg nr 22

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Maria Kurowska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Dąbrówka
 • Wiek: 65 lat
 • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Solidarna Polska

Ur. 3 czerwca 1954 w Brzostku. W latach 2006–2010 burmistrz Jasła, od 2014 wicemarszałek województwa podkarpackiego. Po wyborach samorządowych w 2018 roku ponownie uzyskała mandat do sejmiku wojewódzkiego, zyskując funkcję członka zarządu województwa 

Ukończyła Technikum Chemiczne w Jaśle, następnie studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Pracowała jako nauczycielka w szkołach podstawowych w Błażkowej, Wróblowej i Lipnicy Dolnej, w latach 1991–2006 pełniąc funkcję dyrektora tej ostatniej.

Od 1990 do 1998 była radną gminy Brzyska, pełniła funkcję przewodniczącej rady gminy I kadencji. W 1998, 2002 i 2006 wybierana do rady powiatu jasielskiego, której przewodniczyła w okresie I i II kadencji. W wyborach w 2006 została wybrana na burmistrza Jasła. Cztery lata później bez powodzenia ubiegała się o reelekcję, przegrywając w drugiej turze ze swoim poprzednikiem Andrzejem Czerneckim. Działała w Prawie i Sprawiedliwości, z ramienia którego bezskutecznie kandydowała w 2011 do Sejmu. Dołączyła następnie do Solidarnej Polski. Z jej listy startowała w 2014 także bez powodzenia do Parlamentu Europejskiego.

W wyborach samorządowych w tym samym roku uzyskała mandat radnej sejmiku podkarpackiego V kadencji (z listy PiS jako kandydatka Solidarnej Polski). Powołana następnie na stanowisko wicemarszałka. 

W 2019 roku nie udało jej się zdobyć mandatu do Parlamentu Europejskiego. 

Należy do partii politycznej Solidarna Polska. 

KOMENTARZE (3)

 • PiS NA ŚMIETNIK HISTORII 2019-03-10 09:17:51
  SAMORZĄDOWCY » PODKARPACKIE » MIELEC Daniel Kozdęba • jaga, 2017-12-25 22:38:02 • Złodzieje,oszuści do paki, 2017-12-23 20:05:59 //- W Urzędzie Gminy powiedziano mi, że wszystkie akty własności są w rzeczywistości dzierżawami. Jak to jest. Znam osoby, które zakupiły działkę budowlaną pod firmę na terenie miasta i czują się oszukani, po latach wyszło, że to dzierżawa wieczysta. W umowie kupna sprzedaży nie ma o tym mowy. Wyjaśnij czy dobrze rozumiem twój post, na terenie miasta i gminy usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI, ale nie zostały one formalnie wyłączone z produkcji rolnej. Stąd dwa różne i dlatego niezgodne ze stanem faktycznym dokumenty wpis w księgach wieczystych i aktu notarialnego przy zakupie. Masz status gruntu nierolny i jednocześnie rolny. Wpływ na handel ziemią jest taki, że przy sprzedaży gruntów na cele nie rolnicze co wiąże się z przekwalifikowaniem i uzbrojeniem, może być naliczony podatek vat. Dotyczy to również przekwalifikowania na cele własne. Zmian w księgach wieczystych dokonano bez udziału właścicieli gruntów i tym samym złamano prawo.
 • Afera gazowa Rządowa, afera gruntowa prowadera Kaczyńskiego 2019-03-09 20:08:39
  Ile wybuduje Wierz Jarosław Kaczyński w związku z wystawieniem kandydatów startujący w Eurowyborach z okręgu podkarpackiego. Mała Bawaria gazowa w Podkarpackim, centrum suwerenności łamania praw człowieka przez PiS, Za świadome zabójstwa gazowników PiS w Podkarpackim nie ma taryfy ulgowej, wydobywanie gazu łupkowego w Kramarzówce Gminie Pruchnik jest zabójcze dla ludzi i zwierząt, należało odciąć błyskawicznie wszystkie ujęcia wody pitnej i wykonać ujęcie za strefą buforową w odległości bezpiecznej od Rzeki po przeciwnej stronie biznesu rządowego okrzyczanego podczas kampanii samorządowej przez Kaczyńskiego .
 • Afera gazowa PiS w Podkarpackim (Kramarzówka-Gmina Pruchnik) 2019-03-02 17:53:47
  Kto czerpie korzyści w związku z aferą gruntową, oczywiście przestępczy Rząd PiS, afera gazowa Kramarzówka Gmina Pruchnik w Podkarpackim, wiecie dlaczego afera gruntowa jest Rządową, dlaczego nagminnie łamane są prawa człowieka w Polsce, patologiczna Ustawa w obiegu prawnym PiS podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku, z dnia 10 lipca 2015roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) budynki i nieruchomości tracą z każdym dniem na wartości, rynek nieruchomości boryka się z zapaścią większą jak przed II wojną światową, PiS przypieczętował przestępstwa na masową skalę ustawą o obrocie ziemi z 14 kwietnia 2016 r która weszła w życie 30 kwietnia 2016 roku (Dz. U z 2016 r., poz. 585)oby nikt więcej z olbrzymim kapitałem zagranicznym w gaz w obszarze ziem Polskich nie zainwestował, obyście nic nie mieli, pracowali na Polskę Ludową, przestępstwa miliardowe na rzecz PiS w aferze gruntowej zaowocowały gazową Rządową, patrioci idioci zobaczymy czy chociaż pogrzeby będziecie miękli z honorami. Nowela ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych od 2013roku poz 503,gdzie stroną o zmanię klasyfikacji gruntów był Wójt, Burmistrz czy Prezydent Miasta, z dnia 27lutego 2012roku podsunięta przez PiS zgłoszona przez PSL wiecie teraz bezmózgowcy w jakim celu miała służyć.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE