PARTNERZY PORTALU
Maria Starzyńska - Kandydat na posła w: Okręg nr 27

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Maria Starzyńska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Cieszyn
  • Wiek: 65 lat
  • Zawód: specjalista polityki społecznej
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzona 14 września 1953 r. w Jedlince.
Ukończyła Uniwersytet Medyczny Wydział Pielęgniarski w Lublinie oraz 2-letnie studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jest również absolwentką Szkoły Mediacji.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w różnych obszarach związanych z pomocą dziecku i rodzinie.

Pracowała jako nauczyciel w Medycznym Studium Zawodowym oraz wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Skarżysku – Kamiennej. W 1990 r. rozpoczęła pracę jako pedagog szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Płochocinie. W latach 1991- 2006 pracowała jako kurator rodzinny (społeczny) przy Sądach Rejonowych w Pruszkowie i Nowym Dworze Mazowieckim.

W 1999 r. podjęła działania na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych, podejmując pracę w Starostwie Warszawskim Zachodnim na stanowisku specjalisty pracy socjalnej. W tym okresie prowadziła również szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze i adopcyjne w Towarzystwie „Nasz Dom” .

W latach 2006-2007 brała udział w pracach Rady Konsultacyjnej przy departamencie ds. rodziny, kobiet i przeciwdziałania przemocy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nad przygotowaniem zmian ustawowych systemu pieczy zastępczej i ochrony dziecka. Współpracując ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej w Warszawie prowadziła Ogólnopolski Telefon Interwencyjno - Informacyjny dla rodzin zastępczych i biologicznych ( 2007r.).

W latach 2008 -2010 kierowała Ośrodkiem Pomocy Rodzinie przy Konwencie Ojców Bonifratrów w Konarach.

Brała udział w realizacji projektów unijnych jako trener : „Od przedszkola do lepszego jutra” dla Fundacji Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości z Poznania oraz we współpracy z Europejską Platformą Edukacyjną z Lublina jako ekspert w projekcie „Odrodzenie Feniksa – innowacyjny model współpracy instytucji publicznych i niepublicznych na rzecz osób opuszczających placówki opiekuńczo- wychowawcze i rodziny zastępcze” .

W latach 2012- 2016 współpracowała z wydawnictwem Forum Media Polska z Poznania jako publicystka i ekspert publikując artykuły dotyczące pieczy zastępczej, przeciwdziałania przemocy, lokalnego systemu wsparcia rodziny w pismach branżowych.

Jest autorką poradników dla rodzin zastępczych i usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej.

W latach 2016-2018 była asystentką społeczną poseł Barbary Chrobak oraz koordynatorką zespołu parlamentarnego „Dobro dziecka jako cel najwyższy”.

Inicjatorka i współorganizatorka Regionalnej Konferencji ” Ochrona dziecka przed krzywdzeniem” w Rybniku.

Działa charytatywnie na rzecz dzieci i rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.

W latach 2004-2007 byłą członkiem Unii Polityki Realnej.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. kandydowała z listy UPR do Sejmu.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.204.194.190]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE