- Miejsce zamieszkania: Cieszyn
- Wiek: 66 lat
- Zawód: specjalista polityki społecznej
- Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej
Urodzona 14 września 1953 r. w Jedlince.
Ukończyła Uniwersytet Medyczny Wydział Pielęgniarski w Lublinie oraz 2-letnie studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jest również absolwentką szkoły mediacji.
Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w różnych obszarach związanych z pomocą dziecku i rodzinie.
Pracowała jako nauczyciel w Medycznym Studium Zawodowym oraz wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skarżysku-Kamiennej. W 1990 r. rozpoczęła pracę jako pedagog szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Płochocinie. W latach 1991-2006 pracowała jako kurator rodzinny (społeczny) przy Sądach Rejonowych w Pruszkowie i Nowym Dworze Mazowieckim.
W 1999 r. podjęła działania na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych, podejmując pracę w starostwie warszawskim zachodnim na stanowisku specjalisty pracy socjalnej. W tym okresie prowadziła również szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze i adopcyjne w Towarzystwie „Nasz Dom” .
W latach 2006-2007 brała udział w pracach rady konsultacyjnej przy departamencie ds. rodziny, kobiet i przeciwdziałania przemocy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nad przygotowaniem zmian ustawowych systemu pieczy zastępczej i ochrony dziecka. Współpracując ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej w Warszawie prowadziła Ogólnopolski Telefon Interwencyjno-Informacyjny dla rodzin zastępczych i biologicznych (2007 r.).
W latach 2008-2010 kierowała Ośrodkiem Pomocy Rodzinie przy Konwencie Ojców Bonifratrów w Konarach.
Brała udział w realizacji projektów unijnych jako trener „Od przedszkola do lepszego jutra” dla Fundacji Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości z Poznania oraz we współpracy z Europejską Platformą Edukacyjną z Lublina jako ekspert w projekcie „Odrodzenie Feniksa – innowacyjny model współpracy instytucji publicznych i niepublicznych na rzecz osób opuszczających placówki opiekuńczo- wychowawcze i rodziny zastępcze” .
W latach 2012-2016 współpracowała z wydawnictwem Forum Media Polska z Poznania jako publicystka i ekspert publikując artykuły dotyczące pieczy zastępczej, przeciwdziałania przemocy, lokalnego systemu wsparcia rodziny w pismach branżowych.
Jest autorką poradników dla rodzin zastępczych i usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej.
W latach 2016-2018 była asystentką społeczną poseł Barbary Chrobak oraz koordynatorką zespołu parlamentarnego „Dobro dziecka jako cel najwyższy”.
Inicjatorka i współorganizatorka Regionalnej Konferencji ” Ochrona dziecka przed krzywdzeniem” w Rybniku.
Działa charytatywnie na rzecz dzieci i rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.
W latach 2004-2007 byłą członkiem Unii Polityki Realnej.
W wyborach parlamentarnych w 2005 r. kandydowała z listy UPR do Sejmu.