PARTNERZY PORTALU
Marian Piłka - Kandydat na europosła w: Okręg nr 5 - 4 miasta na prawach powiatu i 29 powiatów województwa mazowieckiego

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Marian Piłka

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Poseł na Sejm I, III, IV i V kadencji. Od 1989 r. działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym. W latach 1991-1993 zasiadał w Sejmie I kadencji (wybrany z listy Wyborczej Akcji Katolickiej). Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą. 

W lutym 1996 r. objął funkcję prezesa ZChN, którą sprawował do maja 2000 r. Po wejściu partii w skład Akcji Wyborczej Solidarność został w marcu 1997 r. wiceprzewodniczącym AWS. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku został wybrany posłem na Sejm III kadencji z listy Akcji. W marcu 2001 r. wystąpił z ZChN i współtworzył Przymierze Prawicy.

W wyborach parlamentarnych w tym samym roku, jako członek tej partii, został wybrany w okręgu siedleckim na posła IV kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rok później po połączeniu obu ugrupowań został członkiem PiS. W wyborach w 2005 r. uzyskał reelekcję.

W V kadencji Sejmu pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych oraz przewodniczącego Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego. 19 kwietnia 2007 r. zadeklarował odejście z Prawa i Sprawiedliwości, a dzień później przystąpił do nowo tworzonej partii pod nazwą Prawica Rzeczypospolitej.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 r. bezskutecznie ubiegał się w okręgu siedleckim o mandat senatora, a w 2009 był kandydatem Prawicy Rzeczypospolitej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim. W wyborach samorządowych w 2010 r. bez powodzenia kandydował z listy tej partii na radnego sejmiku mazowieckiego, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 również bezskutecznie starał się o mandat eurodeputowanego w okręgu mazowieckim, kandydując z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W tym samym roku wybrany na radnego sejmiku mazowieckiego V kadencji. W 2015 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski z listy PiS. W 2018 r. kandydował bezskutecznie do sejmiku z listy ruchu Kukiz’15.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.175.107.185

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!