PARTNERZY PORTALU
Mariusz Błaszczak - Kandydat na posła w: Okręg nr 20

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Mariusz Błaszczak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Wiek: 50 lat
  • Zawód: urzędnik państwowy
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1969 r. w Legionowie. Ukończył studia na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem zawodowym magistra historii. Odbył podyplomowe studia w Uniwersytecie Warszawskim z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w zakresie zarządzania w administracji.

Po studiach pracował w administracji samorządowej w urzędzie miasta Legionowo. Zasiadał w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Legionowo”.

W wyborach samorządowych w 2002 r. był kandydatem komitetu wyborczego wyborców Prawo i Samorządność na stanowisko prezydenta Legionowa. Nie wszedł do II tury.

W latach 2002–2004 pełnił funkcję zastępcy burmistrza warszawskiej dzielnicy Wola. W grudniu 2004 r. objął stanowisko burmistrza Śródmieścia.

W wyborach w 2005 r. bezskutecznie kandydował do Sejmu z warszawskiej listy PiS. W tym samym roku premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał go na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pełnił tę funkcję również w rządzie Jarosława Kaczyńskiego do 2007 r.

W latach 2006–2007 zasiadał także w sejmiku mazowieckim. W 2007 r. został powołany na stanowisko ministra-członka Rady Ministrów. Tego samego roku odwołano go z tej funkcji z jednoczesnym powołaniem na sekretarza stanu w KPRM.

W wyborach parlamentarnych w tym samym roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat poselski.

W marcu 2009 r. został rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego PiS, a rok później przewodniczącym klubu parlamentarnego tej partii. W wyborach w 2011 r. uzyskał reelekcję.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu. Tego samego roku powołany na ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Beaty Szydło.

W 2018 został odwołany z funkcji ministra spraw wewnętrznych, a następnie tego samego dnia mianowany nowym ministrem obrony narodowej w miejsce Antoniego Macierewicza.

W sierpniu 2018 jego publiczne wypowiedzi w TV Trwam odnośnie parady równości w Poznaniu część mediów i komentatorów określiła jako homofobiczne i stanowiące mowę nienawiści.

KOMENTARZE (1)

  • Wypowiedź Kaczyńskiego w Podkarpackim w związku w wyborami samorządowymi 2018, chcą zrobić Małą Bawarie, gazownicy. 2019-09-22 23:32:27
    Mogliście żyć godnie do końca życia z należnych odszkodowań, które z pewnością przekroczyłyby wartość gruntów w jakie was wkręcili oszuści. Znowelizowane przepisy miały rozwiązać problemy w orzecznictwie Sądów Administracyjnych poprzez dodanie w art. 7 ustęp 3a, który jednoznacznie określa strony w postępowaniu o udzielenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych, gdzie stroną o zmanię klasyfikacji gruntów był Wójt, Burmistrz czy Prezydent Miasta,lecz w wyniku prac geodezyjnych na gruncie bez podpisów właścicieli pod operatami nie można było wprowadzać zmian w ewidencji gruntów, czy też bez wniosku właścicieli nieruchomości lub wieczystych użytkowników,tym bardziej wprowadzać zmiany w księgach wieczystych, mimo przepchnięcia ustawy w przedmiocie łamania praw człowiek doszło do najcięższych przestępstw w urzędach użyteczności publicznej, które wykonywały zadnia ze zakresu administracji rządowej. Dz.U. z 2016roku poz 585 ustawa PiS o obrocie ziemią rolną,którą Sejm dla podatników niekorzystnie znowelizowali Dz.U. 2019 poz. 1080. Prezydent podpisał ustawę o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność,z pewnością już otrzymujecie decyzje z Urzędów Miast w związku z gruntami pod bokami itd,(pozostaje współczuć co Wam zrobili, ludziska nic nie macie ). W przyszłym roku podatkowym obowiązują wyższe stawki podatku od nieruchomości,wzrosną o wskaźnik inflacji, Obwieszczeniem Ministra Finansów.PiS do brudnej przestępczej polityki wykorzystuje nie tylko już media publiczne lecz i prywatne, Polo TV sponsorem jest Orlen Spółka Skarbu Państwa.Tak się zastanawiam czy Kaczyński jest chory psychicznie? wypowiedz Jarosława Kaczyńskiego w gminie pod Radomiem na pikniku była jaka? Mają już mapy pól gazowych na Nowogrodzkiej w Polsce , wiedzą gdzie to zrobią(mają dostęp do informacji niejawnych również poprzez nielegalne podsłuchy społeczeństwa z wykorzystaniem do tych celów resortu MSWIA-Straży Granicznej strefowe podsłuchy.W ostatnim czasie stopień ubóstwa w Polsce wrósł w zastraszającym tempie, boją się przyznać do porażki zmiatania afer pod dywan co przyniosła odmienny skutek, Weszli na przestępstwach w obszarach gruntów o podłożu zabójstw ,w związku z odwiertami gazu łupkowego na terenie całej Polski 1997-1998, Zawada w lubelskim praktycznie znikała z powierzchni ziemi, teraz chcą robić biznes na zabójstwach Polaków, przestępcy PiS od afery gruntowej zostaniecie osądzeni przed Trybunałem Międzynarodowym.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE