PARTNERZY PORTALU
Marzenna Drab - Kandydat na posła w: Okręg nr 5

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Marzenna Drab

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Grudziądz
  • Wiek: 63 lat
  • Zawód: ekonomista
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzona w 1956 roku w Grudziądzu.

Ukończyła studia w zakresie organizacji i kierowania przedsiębiorstwami na wydziale zarządzania i marketingu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomowe studia z rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych Unii Europejskiej – kierowanie projektami na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Pracowała m.in. w urzędzie miejskim w Grudziądzu oraz w banku PKO BP w Grudziądzu. We wrześniu 1992 r. została zatrudniona w Powiatowym Urzędzie Pracy, w grudniu 2002 r. została jego dyrektorem. W maju 2004 r. objęła stanowisko sekretarza urzędu miejskiego w Grudziądzu.

W 2006 r. została wicewojewodą kujawsko-pomorskim. W tym samym roku przez krótką chwilę pełniła obowiązki wojewody.

Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. kandydowała z jego listy w okręgu toruńskim. Uzyskała wtedy mandat poselski. W 2011 r. nie została ponownie wybrana.

Startowała bez powodzenia w 2014 r. do Parlamentu Europejskiego i - również bez powodzenia - do sejmiku kujawsko-pomorskiego, a w 2015 r. ponownie do Sejmu.

Również w 2015 r. została powołana na podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W 2018 r. została odwołana z tego stanowiska.

 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE