PARTNERZY PORTALU
Michał Gramatyka - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: śląskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: śląskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 31 - poseł w: Okręg nr 31

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 9 304 / Procent poparcia: 1,98 %

Michał Gramatyka

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Tychy
 • Wiek: 47 lat
 • Zawód: prawnik
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony 8 października 1971 w Katowicach

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Od 1994 pracował w Katedrze Kryminalistyki WPiA UŚ, zaczynając jako stażysta. W 1999 na podstawie pracy zatytułowanej Kryminalistyczne badania wydruków komputerowych uzyskał na macierzystej uczelni stopień doktora nauk prawnych w specjalności kryminalistyka, obejmując następnie stanowisko adiunkta.

Wykładał także m.in. w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Zakładzie Islamu Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach.

W 1997 zdał egzamin prokuratorski, w tym samym roku został wpisany na listę biegłych Sądu Okręgowego w Katowicach. Był doradcą sejmowej komisji śledczej ds. ustalenia okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Był działaczem Unii Wolności. W wyborach w 1998 z jej listy został po raz pierwszy wybrany na radnego miasta Tychy. W listopadzie tegoż roku został wiceprzewodniczącym, a w maju 1999 objął funkcję przewodniczącego rady miasta. We wrześniu 2000 został nieetatowym członkiem zarządu miasta Tychy. W 2002 utrzymał mandat radnego na kolejną kadencję.

W 2004 z listy UW bezskutecznie kandydował do Parlamentu Europejskiego. W międzyczasie w grudniu 2000 powołany został na stanowisko wicedyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

W 2006 i w 2010 po raz trzeci i czwarty wybrany został na radnego. W czerwcu 2009 powołany na zastępcę prezydenta miasta Tychy ds. gospodarki przestrzennej, pozostał na tym stanowisku również w następnej kadencji.

W styczniu 2013 przeszedł na stanowisko dyrektora Departamentu Zarządzania Operacyjnego w koncernie energetycznym Enea W październiku 2015 został wiceprezesem zarządu spółki akcyjnej Tauron Polska Energia. Odwołano go z tej funkcji w grudniu tego samego roku.

W 2014 z listy Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego V kadencji.

Bezskutecznie walczył w wyborach uzupełniających do Senatu w 2015.

W marcu 2017 został wicemarszałkiem województwa śląskiego. W 2018 wybrano go na kolejną kadencję samorządu województwa, w listopadzie tegoż roku zakończył pełnienie funkcji w zarządzie województwa.

KOMENTARZE (13)

 • RUSKI TROLL 2022-11-03 21:36:37
  Gramatyka to zwykły BOLSZEWICKI RUSKI TROLL. To specjalista od kłamstw w cyberprzestrzeni. A przejście do płaczka Hołowni to poziom LEMINGOWEJ ŻENADY
 • Błyskawicznie zaskarżamy Postanowienia zbrodniarzy nie Wyroki Sądów.Rej.W formie Skarg do ETPC 2022-09-04 15:10:24
  Morawiecki, ZP,Kaczyński,są największymi gnidami,bandytami,Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów)po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych,zbrodni przeciwko własnemu Narodowi.Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach.Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni,nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku PL był dostępny do pobrania na stronie)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw,25tys Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013r w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013poz.1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r.Dz.U.2019poz.736;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Planem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy każą wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane i ewidencja gruntów,usunięto klasyfikacji gruntów,jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw?Kupicie ziemie rolną,odbudujecie dobrostan zwierząt,otrzymacie max fundusze UE
 • RUSKI TROLL 2022-05-06 11:02:15
  Gramatyka to zwykły BOLSZEWICKI PROPUTINOWSKI RUSKI TROLL
 • RUSKI TROLL 2021-11-26 09:27:07
  Gramatyka to zwykły BOLSZEWICKI RUSKI TROLL
 • POpaprana Gramatyka 2021-07-21 19:44:38
  Gramatyka to parszywy POpapany zakłamany wredny i głupi jak but IDIOTA.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.56.9

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!