PARTNERZY PORTALU
Michał Jach - Kandydat na posła w: Okręg nr 41 - poseł w: Okręg nr 41

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 11 881 / Procent poparcia: 2,53 %

Michał Jach

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Stargard
  • Wiek: 67 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 23 września 1951 w Łomży.

Studiował w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na wydziale elektroniki o kierunku radiolokacja.

24 września 1972 r. był promowany na pierwszy stopień oficerski podporucznika Wojska Polskiego (WP). Jako oficer słuchacz, studiował do 1973 r.. W tym samym roku po ukończeniu WAT został skierowany do Budowa, gdzie na stanowisku dowódcy plutonu pełnił służbę w 68 Pułku Czołgów, od 1975 do 1981 r. jako dowódca plutonu, potem dowódca kompani remontowej w 49 Pułku Zmechanizowanym w Wałczu. Tutaj pełnił zawodową służbę wojskową (1985-1992).

W 1981 r. otrzymał przydział służbowy do sztabu 20 Warszawskiej Dywizji Pancernej w Szczecinku, obejmując funkcję oficera w służbie uzbrojenia i elektroniki. W 1984 r. był na stanowisku szefa służby uzbrojenia i elektroniki przez okres 6 miesięcy w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. W 1985 r. został skierowany do 15 Polowej Technicznej Bazy Rakietowej (JW 1154) w Bielkowie koło Stargardu Szczecińskiego, gdzie był szefem uzbrojenia i elektroniki. W 1987 r. ukończył Wyższy Kurs Doskonalenia Oficerów w Centrum Doskonalenia Oficerów w Rembertowie. 11 października 1988 r. został mianowany do stopnia majora.

W 1992 r. był skierowany służbowo do Centrum Doskonalenia Kadr Administracji Wojskowej w Łodzi. Pełnił funkcję szefa służby uzbrojenia i elektroniki-wykładowca, będąc nim do 30 września 1994 r., po czym przeszedł w stopniu majora w stan spoczynku. Podczas zawodowej służby wojskowej był w garnizonach: Warszawa, Budowo, Wałcz, Szczecinek, Piła, Stargard Szczeciński, Łódź. Zawodowym wojskowym był przez 25 lat. Wyróżniany i odznaczany].

Po odejściu z wojska zajmował stanowiska menedżerskie w prywatnych spółkach. W 1994 r. ukończył magisterskie studia ekonomiczne na Uniwersytecie Szczecińskim (magisterium - indywidualny tok studiów w czasie o rok krótszy), a w 1997 r. studia podyplomowe na Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem. W 2000 został absolwentem studiów podyplomowych typu MBA prowadzonych przez Uniwersytet Szczeciński i Manchester Metropolitan University.

W latach 1996–1998 należał do Ruchu Odbudowy Polski. W 2001 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 startował z listy tej partii, nie uzyskując mandatu. W 2005 z ramienia PiS uzyskał mandat posła.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, następnie radny i wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej sejmiku wojewódzkiego.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 po raz drugi bezskutecznie ubiegał się o mandat europosła. W 2010 r. został wybrany do sejmiku zachodniopomorskiego. Został dyrektorem ds. ekonomicznych i członkiem zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Stargardzie Szczecińskim.

W 2011 r. kandydował w wyborach parlamentarnych z listy PiS i uzyskał mandat poselski.

W 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu.

Kieruje PiS-em w Stargardzie, wiceprzewodniczący Zarządu Okręgu PiS w województwie zachodniopomorskim.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.154.240

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!