PARTNERZY PORTALU
Michał Jaros - Kandydat na posła w: Okręg nr 3

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Michał Jaros

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Wiek: 38 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony w 1981 r. w Aleksandrowie Kujawskim. Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji.

Od 2003 do 2004 był wiceprzewodniczącym zarządu krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W latach 2004–2005 był przewodniczącym samorządu studenckiego na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W 2006 r. ukończył studia z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Prowadził własną działalność gospodarczą.

Został członkiem honorowym Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej, członkiem rady społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, a także członkiem Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny i prezesem zarządu Fundacji Młoda Gwardia zajmującej się szkoleniem młodych siatkarek.

W 2005 r. wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W latach 2006–2007 pełnił funkcję radnego wrocławskiej rady miejskiej. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat poselski. Kandydując w okręgu wrocławskim. Był też pełnomocnikiem wojewody dolnośląskiego ds. EURO 2012 r. W wyborach w 2011 r. ponownie wszedł do Sejmu. W Sejmie VII kadencji został m.in. przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Wolnego Rynku oraz Parlamentarnego Zespołu do spraw Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziem Wschodnich i wiceprzewodniczącym Polsko-Gruzińskiej Grupy Parlamentarnej. 30 października 2013 r. został zawieszony na 3 miesiące w prawach członka PO.

W 2014 r. przewodniczył kolejno regionalnym kampaniom wyborczym do Parlamentu Europejskiego oraz przed wyborami samorządowymi. W grudniu tego samego roku został sekretarzem Platformy Obywatelskiej w regionie dolnośląskim. W wyborach w 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję. 20 marca 2016 r. został przewodniczącym wrocławskich struktur PO, którym był przez dwa dni. 13 czerwca tego samego roku wystąpił z partii, przechodząc do klubu poselskiego Nowoczesnej. 23 stycznia 2017 r. został przyjęty do tej partii. W tym samym roku zasiadł w jej radzie krajowej.

Odznaczony gruzińskim Orderem Honoru (2011).

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.204.2.53]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE