PARTNERZY PORTALU
Michał Wójcik - Kandydat na posła w: Okręg nr 31

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Michał Wójcik

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Czeladź
  • Wiek: 48 lat
  • Zawód: polityk
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Solidarna Polska

Urodzony 17 kwietnia 1971 roku w Krakowie.

Ukończył studia prawnicze na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe z rozwoju podmiotów gospodarczych w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. Obronił pracę doktorską na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Objął funkcję dyrektora naczelnego izby rzemieślniczej oraz małej i średniej przedsiębiorczości w Katowicach. Był członkiem Wojewódzkiej rady zatrudnienia i ekspertem kilku projektów finansowanych przez Unię Europejską. Jest współautorem książki "Targi jako instrument marketingu wystawienniczego".

Od 2002 został radnym sejmiku śląskiego z listy POPiS, z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. W 2004 z ramienia PiS bez powodzenia kandydował do Senatu w wyborach uzupełniających.

W wyborach parlamentarnych w 2005 został wybrany na posła z listy PiS. W Sejmie przewodniczył Podkomisji stałej do spraw rzemiosła i usług, zasiadał w komisji rozwoju przedsiębiorczości, komisji odpowiedzialności konstytucyjnej oraz komisji nadzwyczajnej „Solidarne Państwo”. W wyborach do Sejmu w 2007 nie zdobył mandatu.

W 2010 jako lider listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał ponownie mandat radnego sejmiku śląskiego. Objął funkcję przewodniczącego komisji statutowo-regulaminowej oraz wiceprzewodniczącego klubu radnych PiS. W wyborach w 2011 ponownie bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski.

Następnie zajął się tworzeniem struktur Solidarnej Polski w okręgach częstochowskim i gliwickim. Na kongresie założycielskim partii 24 marca 2012 został wybrany do jej zarządu (14 grudnia 2013 został wybrany ponownie). W 2014 jako kandydat PiS (z rekomendacji Solidarnej Polski) uzyskał reelekcję w wyborach do sejmiku.

W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat poselski. 29 kwietnia 2016 został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a 9 grudnia 2017 wiceprezesem Solidarnej Polski.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.204.2.53]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE