PARTNERZY PORTALU
Michał Woś - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: śląskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: śląskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 30

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Michał Woś

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Racibórz
  • Wiek: 28 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodził się 8 lutego 1991 roku.

Ukończył studia prawnicze na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W 2014 został radnym rady miasta Raciborza. Powierzono mu stanowisko wiceprzewodniczącego komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. Mandatu radnego zrzekł się w 2017 po powołaniu na stanowisko podsekretarza stanu.

Od listopada 2015 roku był doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który w 2016 powierzył mu stanowisko szefa Gabinetu Politycznego. Był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

5 czerwca 2017 został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości gdzie objął m.in. nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został Koordynatorem Krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych.

8 września 2017 premier Beata Szydło powołała go w skład komisji wspólnej rządu i samorządu.

W Ministerstwie Sprawiedliwości nadzorował prace nad nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadzającej w pełni zinformatyzowane postępowanie rejestrowe oraz systemem losowego przydziału spraw. Wdrożył ustawę i jest autorem systemu teleinformatycznego rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce, dostępnego od października 2017 na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

12 marca 2018 premier Mateusz Morawiecki przyjął jego dymisję w związku z ograniczaniem liczby wiceministrów w rządzie. Następnie został pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości.

W październiku 2018 został wybrany na radnego sejmiku śląskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (jako kandydat Solidarnej Polski).

21 listopada 2018 sejmik województwa śląskiego powołał go w skład zarządu województwa. W sejmiku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

4 czerwca 2019 powołany na ministra-członka Rady Ministrów.

Jest inicjatorem Pracowni Liderów Prawa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Był stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.205.109.82]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE