PARTNERZY PORTALU
Monika Wielichowska - Kandydat na posła w: Okręg nr 2

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Monika Wielichowska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Nowa Ruda
  • Wiek: 45 lat
  • Zawód: ekonomista
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzona w 1973 roku w Nowej Rudzie.

Studiowała na wydziale gospodarki regionalnej i turystyki jeleniogórskiej filii Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W 2004 r. ukończyła podyplomowe studium dziennikarstwa i zarządzania informacją, public relations na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2006–2007 na AE we Wrocławiu ukończyła menadżerskie studium podyplomowe. W 2012 r. ukończyła podyplomowe studium z zakresu zarządzania i finansowania infrastruktury drogowej w katedrze transportu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracowała w urzędzie miejskim w Nowej Rudzie - m.in. osiem lat na stanowisku inspektora ds. polityki informacyjnej. Była redaktorem naczelnym biuletynu samorządowego „Info Nowa Ruda” oraz współpracownikiem UM z organizacjami pozarządowymi oraz dyrektorem gminnego centrum informacji w tym mieście. W latach 2002–2007 prowadziła firmę Rebel Music, która zajmowała się opieką techniczno-organizacyjną oraz wydawaniem płyt zespołów muzycznych.

Do Platformy Obywatelskiej wstąpiła w 2002 r. W latach 2002–2006 sprawowała mandat radnej powiatu kłodzkiego. W radzie powiatu była wiceprzewodniczącą komisji bezpieczeństwa, porządku publicznego i infrastruktury drogowej oraz członkiem komisji edukacji, kultury i sportu. W latach 2006–2007 sprawowała urząd starosty kłodzkiego, ponownie zasiadała w radzie powiatu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. uzyskała mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej. W Sejmie VI kadencji pełniła funkcję sekretarza. W wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. W 2015 r. ponownie wybrano ją do Sejmu.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE