Paweł Kowal - Kandydat na posła w: Okręg nr 13 - poseł w: Okręg nr 13

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 76 720 / Procent poparcia: 11,82 %

Paweł Kowal

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Warszawa
 • Wiek: 44 lat
 • Zawód: nauczyciel akademicki
 • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony w 1975 r. w Rzeszowie. Absolwent studiów na wydziale historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1996–1998 studiował w Collegium Invisibile w Warszawie. Jest doktorem habilitowanym nauk społecznych, profesorem ISP PAN, historykiem i publicystą. W pracy naukowej zajął się w szczególności kwestiami polityki wschodniej Polski i UE oraz historii współczesnej

W latach 2005–2009 poseł na Sejm V i VI kadencji.

Był związany z Prawem i Sprawiedliwością. W latach 2002–2005 przewodniczył radzie dzielnicy Warszawa-Ochota. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany na posła w okręgu chrzanowskim. W Sejmie do 2006 r. był przewodniczącym komisji kultury i środków przekazu i wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

Pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego do 2007 r.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. został wybrany na eurodeputowanego w okręgu wyborczym Kraków.

W 2010 r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości w związku z zaangażowaniem się w działalność ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. 4 czerwca 2011 r. został wybrany na stanowisko prezesa partii o tej nazwie. W 2013 r. partia została rozwiązana, w jej miejsce powstało ugrupowanie Polska Razem, z którego usiłował dostać europarlamentarną reelekcję - bezskutecznie.

We wrześniu 2015 r., po niewpisaniu go wbrew ustaleniom na listę kandydatów PiS do Senatu, wycofał się z działalności politycznej.

 

KOMENTARZE (5)

 • Oni i my 2022-08-11 14:00:11
  Ten facet powinien być leczony psychiatrycznie! Dzisiaj w I programie Polskiego Radia wypowiadał brednie i bzdury tak jak by był psychicznie chory. Kto i za co dał mu tytuł prof. On jest nauczycielem akademickim? Trzeba chronić młodzież przed takimi pseudo nauczycielami!!!!!
 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 18:33:03
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Łódzkim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10 gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości : Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: Art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 K.p.a.
 • olek 2021-05-06 18:17:44
  Najgorszy polityk z platformy ,tam normalnego polityka spotkać to sztuka, szczekają ,obwiniają PIS tylko prawda jest jedna nigdy nikt normalny nie poprze platformy ,ani koalicji obywatelskiej nas nie interesuje platforma słabi kłamią oszukują my normalni nas nie interesuje platforma
 • PO-PZPR LEWICA-KOMUCHY 2021-02-19 09:26:17
  Prędzej pozbędziemy się COVID-a niż tej PARSZYWEJ LEWICOWEJ-PO-PRL-owskiej zarazy.
 • PO to DNO i SAMO ZŁO! 2020-02-20 13:51:10
  Ci co dla JUDASZOWYCH SREBRNIKÓW zrobią wszystko. Będą kończyć jak JUDASZ!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.226.122.122

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!