Paweł Papke - Kandydat na posła w: Okręg nr 35 - poseł w: Okręg nr 35

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 19 415 / Procent poparcia: 5,85 %

Paweł Papke

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Olsztyn
  • Wiek: 42 lat
  • Zawód: pedagog
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony 13 lutego 1977 roku w Starogardzie Gdańskim

Profesjonalną karierę sportową rozpoczął w Międzyszkolnym Klubie Sportowym przy MDK w Warszawie pod kierunkiem trenerów Krzysztofa Zimnickiego i Wojciecha Góry. W 1996 r. trener Ireneusz Mazur powołał go do kadry na mistrzostwa Europy juniorów w Izraelu. W tym samym roku podpisał kontrakt z pierwszoligowym Mostostalem Kędzierzyn-Koźle, wraz z którym zdobył pięć tytułów mistrzowskich, dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo kraju i trzykrotnie zdobył Puchar Polski.

W tym okresie ponadto wywalczył w 2000 r. trzecie miejsce w Pucharze Konfederacji, grał w Final Four w Opolu, a w 2003 w Mediolanie zdobył brązowy medal w Lidze Mistrzów. Po siedmiu latach gry przeniósł się do PZU AZS Olsztyn, w barwach którego wywalczył kolejne cztery medale mistrzostw krajowych (dwa srebrne i dwa brązowe).

Tam też podjął studia z zakresu stosunków międzynarodowych na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (ukończone licencjatem w 2007). W 2007 podpisał trzyletni kontrakt z ASSECO Resovią Rzeszów. W jej barwach zdobył kolejny medal Mistrzostw Polski. W kadrze rozegrał 149 meczów (w latach 1996–2003), w tym 59 w Lidze Światowej (w latach 1998-2002).

W 2010 r. zakończył swoją karierę sportową. Zamieszkał w Olsztynie, gdzie we wrześniu 2010 założył szkółkę siatkarską dla młodzików pod nazwą Papke-Volley. W październiku tego samego roku podjął studia magisterskie uzupełniające na kierunku pedagogika promocji zdrowia na Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego (ukończone w 2012 r.).

W wyborach samorządowych w 2010 r. uzyskał mandat radnego rady miasta Olsztyna z listy Platformy Obywatelskiej, zaś w wyborach parlamentarnych w 2011 został posłem na Sejm RP z listy tej samej partii.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. startował z listy PO, ale nie uzyskał mandatu posła. W 2015 r. wszedł w skład honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi.

16 lutego 2015 r. został wybrany na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Pełnił tę funkcję do 7 czerwca 2016 r..

W wyborach w 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu. W Sejmie VIII kadencji został członkiem komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

KOMENTARZE (1)

  • Szymon 2019-10-10 11:55:25
    Siatkarz politykiem, smiech. Jak ta cala KO. Tylko znane nazwiska, aby do koryta

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.168.16

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!