Paweł Pudłowski - Kandydat na europosła w: Okręg nr 4 - Warszawa z 8 powiatami województwa mazowieckiego

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Paweł Pudłowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Poseł na Sejm RP, przewodniczący Klubu Poselskiego Nowoczesna, przewodniczący Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, przedsiębiorca, menadżer, działacz społeczny i sportowy, doktor ekonomii, polityk.

Zawodowo związany głównie z sektorem paliwowym, pracował m.in. w grupie BP (w tym w Wielkiej Brytanii i Holandii). W ramach tego przedsiębiorstwa kierował programem promocyjnym „PartnerClub”. W styczniu 2009 r. wszedł w skład zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, zrezygnował z tej funkcji w listopadzie tego samego roku.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu lubuskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej. W tym okresie został również nominowany przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej na „ambasadora lubuskiej gospodarki”. W wyniku głosowania uzyskał mandat posła VIII kadencji. W parlamencie został przewodniczącym Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. wyjaśnienia nieprawidłowości w Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej. Był także członkiem Komisji Gospodarki i Rozwoju. W partii Nowoczesna został przewodniczącym regionu lubuskiego. 7 grudnia 2018 r. wybrano go na przewodniczącego koła poselskiego tego ugrupowania.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.40.122

POZOSTALI KANDYDACI

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!