PARTNERZY PORTALU
Paweł Suski - Kandydat na posła w: Okręg nr 40

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 8 244 / Procent poparcia: 3,03 %

Paweł Suski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Wałcz
  • Wiek: 55 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony 10 czerwca 1964 w Wałczu. Polski polityk, samorządowiec, przedsiębiorca, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. 

Ukończył technikum rolniczym. Studiował na Wydziale Ogrodnictwa na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Zdobył tytuł magistra inżyniera. 

Zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej jako współwłaściciel firmy przewozowej – Wałeckiego Towarzystwa Przewozowego. W 1996 był współzałożycielem Stowarzyszenia Kupców Ziemi Wałeckiej, gdzie do 2002 pełnił funkcję prezesa. 

W 1997 współtworzył Porozumienie Samorządowe Powiatu Wałeckiego. Z jego ramienia od 1998 zasiadał w radzie miasta Wałcz, w 2002 nie uzyskał reelekcji. od 2006 do 2007 pełnił funkcję przewodniczącego rady powiatu wałeckiego. 

Od początku należy do Platformy Obywatelskiej. Od 2004 przewodniczy jej kołu powiatowemu w Wałczu, od 2007 zasiada w jej radzie krajowej, a od 2010 jest członkiem zarządu PO w województwie zachodniopomorskim. Z listy tej partii w wyborach parlamentarnych w 2005 bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w wyborach w 2007 uzyskał mandat poselski. Kandydując w okręgu koszalińskim, otrzymał 7451 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 7741 głosów. Zasiadł w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Został także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. 

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 5702 głosy. W Sejmie VIII kadencji został członkiem Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. 

Na mocy decyzji ministra obrony narodowej nr 154 z dnia 15 lutego 2010, w uznaniu zasług, położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, został odznaczony Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju". 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.224.102

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!