PARTNERZY PORTALU
Paweł Szefernaker - Kandydat na posła w: Okręg nr 40

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Paweł Szefernaker

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Szczecin
  • Wiek: 32 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 27 lutego 1987 w Szczecinie. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończył prawo w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. W czasie studiów współtworzył komitet inicjatywy ustawodawczej "Przywracamy ulgi dla studentów".

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, został etatowym pracownikiem tego ugrupowania (koordynatorem ds. struktur partii).

W 2010 uzyskał mandat radnego warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Złożył go w lipcu 2014, wkrótce przed końcem kadencji. W tym samym miesiącu wyznaczony przez komitet polityczny PiS na przewodniczącego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Objął nadto funkcję wiceprzewodniczącego Europejskich Młodych Konserwatystów.

W wyborach w 2014 został radnym sejmiku zachodniopomorskiego.

W 2015 kierował internetową częścią kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. W tym samym roku wystartował w wyborach do Sejmu w okręgu koszalińskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji.

16 listopada 2015 powołany na sekretarza stanu w KPRM. 19 listopada 2016 został prezesem koszalińskiego zarządu okręgowego PiS. 17 stycznia 2018 został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, objął również funkcję pełnomocnika rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym, powierzono mu nadto odpowiedzialność za sprawy związane z administracją, współpracą z samorządem terytorialnym, kościołami, związkami wyznaniowymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE