PARTNERZY PORTALU
Paweł Zalewski - Kandydat na posła w: Okręg nr 20 - poseł w: Okręg nr 20

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 12 248 / Procent poparcia: 2,05 %

Paweł Zalewski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Warszawa
 • Wiek: 54 lat
 • Zawód: konsultant
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony w 1964 r. Ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością edytorską.

W 1990 r. współtworzył Forum Prawicy Demokratycznej, rok później przystąpił do Unii Demokratycznej. Zasiadał w radzie regionalnej tej partii, a także w radzie politycznej Frakcji Prawicy Demokratycznej wewnątrz ugrupowania.

Od 2002 do 2003 r. zasiadał w zarządzie województwa mazowieckiego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 r. bez powodzenia kandydował z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu łódzkim. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany na posła z listy PiS w okręgu sieradzkim. W Sejmie V kadencji przewodniczył Komisji Spraw Zagranicznych.

Wystąpił z partii Prawa i Sprawiedliwości ze względu na jego rzekomą "nielojalność". Obiekcje prezesa dotyczyły jego opinii nt. Anny Fotygi.

W październiku 2007 r. postępowanie dyscyplinarne zostało umorzone, a on sam powrócił na stanowisko wiceprezesa partii. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku po raz trzeci uzyskał mandat poselski.

W 2009 r. został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim. W maju tego samego roku przystąpił do klubu parlamentarnego PO, a następnie został członkiem partii -  zdobył mandat deputowanego do PE.

W styczniu 2013 r. decyzją ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego został mianowany współprzewodniczącym Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

W wyborach w 2014 r. nie uzyskał europarlamentarnej reelekcji. W 2016 wszedł w skład rady Instytutu Obywatelskiego.

W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował do sejmiku świętokrzyskiego.

KOMENTARZE (6)

 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 19:09:57
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Mazowieckim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości: Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: Art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 K.p.a .
 • Rychu 2022-01-24 16:38:19
  Mam nadzieję że to ostatnia partia w jakiej Pan mąci w następujących wyborach na BRUK
 • Kaem 2021-09-30 08:14:40
  W PR24 w dniu 30 września w rozmowie z red. JANICKI WYGRYWAŁ TAKIE BZDURY NA TEMAT PROBLEMU NA GRANICY Z Białorusią, że można go uznać za tzw poźytecznego dla Łukaszenki -idiotą. To skutek złej ordynacji, braku weryfikacji posłów i niedojrzałości wyborcow.
 • Kama 2021-09-06 19:33:01
  Mówiąc najprościej to Pokrętna gniada. Nigdy więcej w sejmie i jakichkolwiek organach przedstawicielskich
 • PO-PZPR LEWICA-KOMUCHY 2021-02-19 09:16:17
  Prędzej pozbędziemy się COVID-a niż tej PARSZYWEJ LEWICOWEJ-PO-PRL-owskiej zarazy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.229.119.176

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!