PARTNERZY PORTALU
Piotr Bauć - Kandydat na posła w: Okręg nr 25

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Piotr Bauć

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Gdańsk
  • Wiek: 59 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Twój Ruch

Urodzony 29 czerwca 1960 w Gdańsku.

Ukończył studia z zakresu pedagogiki pracy w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. W czasie studiów był aktywnym działaczem Zrzeszenia Studentów Polskich. W 2005 na podstawie rozprawy zatytułowanej "Działania komunikacyjne w nauczaniu praktyki instrumentalnej" na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o poznaniu i komunikacji społecznej.

Zawodowo związany początkowo z częstochowską WSP, później został pracownikiem naukowym na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadził też działalność konsultingową, m.in. w zakresie doradztwa zawodowego.

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski, kandydując z listy Ruchu Palikota. Objął stanowisko przewodniczącego sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży. W październiku 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch. Objął funkcję szefa zarządu tego ugrupowania w województwie pomorskim. 

Kandydował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014. 26 września tego samego roku wraz z grupą posłów opuścił Twój Ruch, powrócił jednak do klubu poselskiego TR po kilkunastu dniach. W marcu 2015, po rozpadzie klubu, znalazł się w kole Ruch Palikota.

W wyborach w 2015 nie uzyskał poselskiej reelekcji.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.16.123]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE