PARTNERZY PORTALU
Piotr Borys - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: dolnośląskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: dolnośląskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 1 - poseł w: Okręg nr 1

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 35 064 / Procent poparcia: 8,11 %

Piotr Borys

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Lubin
 • Wiek: 43 lat
 • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - radny
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodził się 11 stycznia 1976 r. Ukończył studia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Początkowo pracował w Agencji Rozwoju Regionalnego "Arleg" w Legnicy, od 2003 do 2006 kierował spółką akcyjną Aquapark Polkowice. W latach 1998–2002 zasiadał w radzie miasta Lubin, krótko pełniąc funkcję w zarządzie miasta.

Od 2003 sprawował mandat radnego sejmiku dolnośląskiego. W II kadencji był wiceprzewodniczącym sejmiku, następnie został powołany w skład zarządu województwa. Utrzymał to stanowisko po wyborach samorządowych w 2006. W marcu 2008 w nowym zarządzie objął stanowisko wicemarszałka.

W 2006 przeszedł do Platformy Obywatelskiej. Z listy UW w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu i w 2004 do Parlamentu Europejskiego, a w 2005 z listy PD ponownie do Sejmu. Z listy PO w 2009 w okręgu dolnośląsko-opolskim uzyskał mandat eurodeputowanego VII kadencji. W 2014 nie ubiegał się o reelekcję, natomiast w 2015 był kandydatem PO do Senatu.

KOMENTARZE (26)

 • Donsld 2022-06-27 21:10:19
  Najgłupszy debil platformy.
  • Życie za życie ,tylko śmierć równa rachunki skurwysny,bandyci ! 2022-07-11 19:49:34
   Morawiecki to największa gnida i bandyta, Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów) po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych, zbrodni przeciwko własnemu Narodowi. Ten oszołom wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi. PWSZ wykorzystuje durnowatych studentów do kradzieży dokumentów urzędowych, fałszowania badań anty przeciwciał HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach. Ludzie nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych) .Ludziska, nie pokrywajcie skutków katastrof z własnej kieszeni, nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ( formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej ) do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw, 25 tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.
 • MARCO 2022-06-27 20:35:07
  GOŚCIU BREDZIE BZDURY JAK MAŁO KTÓRY...!!!
  • Hanna 2022-06-27 21:11:40
   Debil najgłupszy platformy.
  • Rafau 2022-06-27 21:13:18
   Głupi jak lewy dziurawy but.
 • Jerzy 2021-11-16 17:22:27
  Żałosny typ ,bezczelny kłamca . To typowe dla PO zjawisko, ogólnie żenada.
  • Skargi na debilzmUrzędniczy dosłownie: Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 k.p.a. 2022-01-19 00:45:19
   Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ),przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażono źródła wód pitnych. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Lubelskim.............. i na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych.
  • CymbałyDebile od 7lat Rządzą krajem,chcecie prawdziwych odszkodowań piszcie! 2022-02-18 17:38:06
   ................. ..............Chełm 18.02.2022rok Kontakt+48 504963737 Sąd Rejonowy w Chełmie VII Wydział Karny Sygn. akt. VII Kp 606/21 Wniosek Proszę o uzasadnienie wyroku z dnia 18 lutego 2022roku, to nie jest uczciwy Wyrok, spodziewałem się utrzymaniu na mocy odmowy wszczęcia postępowania ,bez wglądu na uzasadnione argumenty Marka S........................ o ochronie zdrowia, przyczyn które skutkują ewidentnie w usiłowaniu zabójstw,wynikających ze zakresu zadań administracji samorządowej dla podatków od nieruchomości, dalszego niszczenia praworządności i utrzymania kasty przestępczej, która również dla obecnego Premiera Mateusza Morawieckiego istotniejsza jest względem wliczania do budżetu państwa przychodu z gigantycznych miliardowych oszust finansowych, żyjemy w nierzeczywistości ekonomiczniej, fikcja w którą sami uwierzyli utrzymuje z budżetu państwa brudną politykę kolejnych partii przez złe zarządzanie, hańba! Załączona dokumentacja w atakach sprawy ewidentnie odzwierciedla Polskie zbrodnie przeciwko ludzkości,wykonane ekologiczne oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy Unijnych, przed osadzeniem w ziemi rozcieńczaczy sypano jeszcze wapno suchej masy, z cała pewnością możemy stwierdzić systemy nie spełniają norm zbierania ścieków komunalnych, ich oczyszczania, również z uwagi na niekorzystne oddziaływanie do wód podziemnych, dyrektywa UE 91/271/EWG nie została w Polsce w terminie określonym wymogami wdrożona., tj,do 31grudnia 2015roku. Za nieprzestrzeganie praworządności, sprowadzanie świadomego bezpośredniego zagrożenia dla życia mieszkańców(zbrodni doskonałych), kierując skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zapłaci całe społeczeństwo w Polsce. Z poważaniem Marek S......................
 • Henryk 2021-09-30 21:07:02
  Ostatnio słyszałem parę jego wypowiedzi, no nic mądrego ten absolwent prawa nie mówi, nie wiem po co zapraszają go do tv. Sprawa uchodźców, co można spodziewać się po zatwardziałym platformowcu? no nic mądrego. Każda jego wypowiedź to nic mądrego. Sześć lat w opozycji, co on i jego partia zrobili dla społeczeństwa, oprócz negowania wszystkiego. Ostatnio słyszałem że zrobił się obrońcą dzieci, tych oczywiście po białoruskiej stronie. Już na szczęście nie mówi językiem swojego kolegi frasyniuka tego śmiecia historii o żołnierzach polskich, uderza w najczulsze struny, dzieci. Gdzie byłeś pajacu jak gronkiewicz walc wyrzucała rodziny z dziećmi z mieszkań. Czy uratowałeś chociaż jedną rodzinę, jedno dziecko hipokryto. Teraz mienisz się obrońcą społeczeństwa i to jeszcze tego przygranicznego. Tak trzeba bronić granic, ale... zawsze ty i twoje popaprane ugrupowanie musi coś negować. Jestem przekonany, że gdyby nie byłoby stanu wyjątkowego, to byłbyś pierwszy za wprowadzeniem takowego i wieszał byś psy na rządzie, że rząd Polski go nie wprowadził. Słyszałem wypowiedź jakiegoś lewaka, że migranci to lekarze stomatolodzy prawnicy, no prawie nobliści, jeżeli tak to można domniewywać, że to są ludzie w miarę inteligentni, i powinni się już dawno zorientować, że coś tutaj niegra. Jeżeli taka inteligencja płaci ciężkie pieniądze, to dlaczego ci inteligencji nie próbują dostać się w sposób legalny do tego czy innego kraju. Ja ci powiem matole dlaczego, bo większość tych ludzi to kryminaliści i terroryści i wiedźą, że w sposób legalny nie przegroczą granicy, żadnej no chyba, że to granica białoruska.. Co musi się wydarzyć aby tacy jak ty to zrozumieli. Według mnie, gdyby nawet doszłoby do zbrojnego konfliktu, to ty i tobie podobni oskarżaliby Polskę i rząd polski. Pan Bóg, wszyscy święci i naród na szczęście odsuneli takich jak ty od rządzenia, oby na zawsze. Dla mnie jesteś miernotą politycznym, który myśli chyba, że przez te 6 lat w opozycji totalnej nauczył się od PIS-u tyle, że będziecie mogli rządzić Polską, a ja ci mówię, że naród do tego nie dopuści. Zawód polityk??? ja nawet za takie pieniądze jak ci płacą takich głupot bym nie opowiadał. I to tyle, może kiedyś coś dodam jak usłyszę coś,, mądrego,, z twojej strony.
  • Jesteśmy w Europie krajem który posiada najmniejsze zasoby wód pitnych które bezkarnie skażacie 2021-11-04 02:33:08
   ww Samorządowy - Małe oczyszczalnie będą miały ciężko. Wszystko przez nowe przepisy- Zbrodnie przeciwko ludzkości, nikt nie dał wam prawa decydowania o ludzkim życiu. Sposób chemiczny ze zastosowaniem wana w związku z budową ekologicznych oczyszczalni ścieków na które wyłudziliście fundusze Unijne pozbijał dziesiątki tysięcy mieszkańców tego przestępczego kraju, w związku z obrotem gruntów dla podatków od nieruchomości, poszerzaniem samorządów downów biurokratycznych którzy nie mają sposobu na własne życie, zbrodnie na Narodzie Polskim nie ulegają przedawnieniu wystarczą Skargi do ONZ, w jaki sposób należy przekazać skargę?Podpisaną skargę należy przesłać do Genewy na adres:Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, SwitzerlandNie ma potrzeby osobistego przekazywania skargi. W razie wątpliwości i pytań dotyczących procedury skargowej można pomocą faksu lub poczty elektronicznej kontaktować się z Sekretariatem wspomagającym Komitet Praw Człowieka-Biurem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Dane kontaktowe to:fax: (41 22) 917-9022 Email: tb-petitions.hchr@unog.ch
 • NIEZRÓWNOWAŻONY PB 2021-08-27 19:05:06
  Co to jest NIEZRÓWNOWAŻENIE?"Choroba psychiczna, stan zaburzenia postrzegania realnej rzeczywistości. Jak rozpoznać chorobę psychiczną? Chory ma omamy i urojenia oraz zaburzony tok myślenia. W chorobie psychicznej fałszywy odbiór lub przeżywanie świata prowadzi do dziwacznych, nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań".

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.21.70

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!