Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Piotr Gliński - kandydat na posła w wyborach parlamentarnych 2023: Okręg nr 19

Piotr Tadeusz Gliński

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 Studiował w instytucie nauk ekonomicznych oraz w instytucie socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1978 r. uzyskał magisterium w zakresie ekonomii. Następnie odbył studia doktoranckie w zakładzie badań nad stylami życia instytutu filozofii i socjologii Polskiej Akademii Nauk, uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych. Habilitował się również w instytucie filozofii i socjologii PAN. W 2008 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

W drugiej połowie lat 90. działał w Wyborczej Koalicji Liderów Ekologicznych, z jej ramienia kandydował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych w 1997 r. z listy Unii Wolności. Był członkiem w latach 1998-2000.

W 2003 r. brał udział w tworzeniu partii Zieloni 2004, do której jednak nie przystąpił.

W 2010 r. prezydent - Lech Kaczyński - powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju.

W 2014 r. stanął na czele nowo powołanej rady programowej PiS.  Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W tym samym roku objął urzędy wicepremiera oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Beaty Szydło.

W 2017 r. został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. W tym samym roku ponownie objął urzędy wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego W 2019 r. został przewodniczącym Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

KOMENTARZE (19)

 • Katarzyna Wielka 2023-09-17 22:33:30
  Koszmarny, zapatrzony w siebie, z rozbuchanym ego obrażalski Buc! Jako minister kultury dał się poznać z najgorszej strony, bo tę kulturę po prostu rozwalił przez uznaniowe mianowanie dyrektorów, walkę z teatrami niezależnymi, cenzurowanie świata kultury, obcinanie dotacji itp. Arogancki i cyniczny jak cały obóz partyjny, do którego przynależy. Omijać szerokim łukiem !!!
 • Marcin 2023-09-10 01:04:53
  To kpina, że taki człowiek jest w rządzie.
 • Pl. 😀 2023-03-28 20:48:48
  Psy szczekają, karawana nadal idzie dalej. Tak trzymać. Pozdrawiam.
 • Decyzje ordynacji podatkowych nieadekwatne ze stanem faktycznym ruin,ograniczają wam wolność 2023-02-01 20:18:11
  Podatkami od nieruchomości zrobili z Was niewolnikami bez żadnych praw, możecie prowadzić działalność gospodarczą rolnicza? Wydymali Was w miliardach Euro w obrębach miast. Naliczane podatki od nieruchomości są gigantycznymi oszustwami.MPZP nowszą znamiona przestępstw, nawet zbrodni doskonałych, zakłócenia wodno prawne, przestępstwa środowiskowe skażanie wód gruntowych w obrębach gmin,zatruwanie ujęć prywatnych studni głębinowych, odbudowa dobrostanu zwierząt jest niemożliwa z funduszy unijnych w obrębach gmin, ponieważ jeżeli mózgi ludziom umarły, nawet w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim bez przekręcenia Shirley Watts odbudowa populacji była niemożliwa, ogiery nadawały się tylko do zdjęć nie mogły zapłodnić klaczy ponieważ przez ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków wykonanych w przez Gminę w Janowie Podlaskim z pozyskanych funduszy Unijnych wykonanych w dwóch etapach 100sztuk w 2014roku, 31 w 2015roku przed których osadzeniem w ziemi rozcieńczaczy standardowo sypano wapno suchej masy skaziły wody gruntowe i studnie głębinowe, podobny proceder przestępczy miał miejsce na obszarze całej Polski. Orzeczenie z dnia 17.02.2010roku Sygn.Akt II OSK 328/09,NSA słusznie zauważył ,że "gdy wniosek gminy o zmianę przeznaczenia gruntów zostanie załatwiony pozytywnie i dojdzie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy w tym właściciele i użytkownicy gruntów będą mogli wypowiedzieć się na temat treści tego projektu (...)a w razie podjęcia przez radę gminy uchwały przyjmującej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, stosownie do art.101 ustawy o samorządzie gminnym będzie im służyło prawo wniesienia skargi do Sądu Administracyjnego na tę uchwałę,właściciel gruntu jest stroną w postępowaniu o przeznaczenie na cele nierolnicze orzeczenie z dnia 6.11.2009roku ,Sygn .akt IV SA.Wa 1407/09 itd.
 • Decyzje ordynacji podatkowych nieadekwatne ze stanem faktycznym ruin,niszczą Was finansowo zbrod 2023-01-23 19:59:58
  Podatkami od nieruchomości zrobili z Was niewolnikami bez żadnych praw, możecie prowadzić działalność gospodarczą rolnicza? Wydymali Was w miliardach Euro w obrębach miast. Naliczane podatki od nieruchomości są gigantycznymi oszustwami.MPZP nowszą znamiona przestępstw, nawet zbrodni doskonałych, zakłócenia wodno prawne, przestępstwa środowiskowe skażanie wód gruntowych w obrębach gmin,zatruwanie ujęć prywatnych studni głębinowych, odbudowa dobrostanu zwierząt jest niemożliwa z funduszy unijnych w obrębach gmin, ponieważ jeżeli mózgi ludziom umarły, nawet w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim bez przekręcenia Shirley Watts odbudowa populacji była niemożliwa, ogiery nadawały się tylko do zdjęć nie mogły zapłodnić klaczy ponieważ przez ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków wykonanych w przez Gminę w Janowie Podlaskim z pozyskanych funduszy Unijnych wykonanych w dwóch etapach 100sztuk w 2014roku, 31 w 2015roku przed których osadzeniem w ziemi rozcieńczaczy standardowo sypano wapno suchej masy skaziły wody gruntowe i studnie głębinowe, podobny proceder przestępczy miał miejsce na obszarze całej Polski. Orzeczenie z dnia 17.02.2010roku Sygn.Akt II OSK 328/09,NSA słusznie zauważył ,że "gdy wniosek gminy o zmianę przeznaczenia gruntów zostanie załatwiony pozytywnie i dojdzie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy w tym właściciele i użytkownicy gruntów będą mogli wypowiedzieć się na temat treści tego projektu (...)a w razie podjęcia przez radę gminy uchwały przyjmującej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, stosownie do art. 101 ustawy o samorządzie gminnym będzie im służyło prawo wniesienia skargi do Sądu Administracyjnego na tę uchwałę,właściciel gruntu jest stroną w postępowaniu o przeznaczenie na cele nierolnicze orzeczenie z dnia 6.11.2009roku ,sygn. Akt IV SA.Wa 1407/09 itd.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.72.250

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!