PARTNERZY PORTALU
Piotr Gliński - Kandydat na posła w: Okręg nr 9

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Piotr Gliński

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 65 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1954 r. w Warszawie. Studiował w instytucie nauk ekonomicznych oraz w instytucie socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1978 r. uzyskał magisterium w zakresie ekonomii. Następnie odbył studia doktoranckie w zakładzie badań nad stylami życia instytutu filozofii i socjologii Polskiej Akademii Nauk, uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych. Habilitował się również w instytucie filozofii i socjologii PAN. W 2008 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

W drugiej połowie lat 90. działał w Wyborczej Koalicji Liderów Ekologicznych, z jej ramienia kandydował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych w 1997 r. z listy Unii Wolności. Był członkiem w latach 1998-2000.

W 2003 r. brał udział w tworzeniu partii Zieloni 2004, do której jednak nie przystąpił.

W 2010 r. prezydent - Lech Kaczyński - powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju.

W 2014 r. stanął na czele nowo powołanej rady programowej PiS. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście PiS. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W tym samym roku objął urzędy wicepremiera oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Beaty Szydło.

W 2017 r. został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. W tym samym roku ponownie objął urzędy wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego W 2019 r. został przewodniczącym Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.93.75.30]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE