PARTNERZY PORTALU
Piotr Gliński - Kandydat na posła w: Okręg nr 9 - poseł w: Okręg nr 9

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 43 626 / Procent poparcia: 10,5 %

Piotr Gliński

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Warszawa
 • Wiek: 65 lat
 • Zawód: nauczyciel akademicki
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1954 r. w Warszawie. Studiował w instytucie nauk ekonomicznych oraz w instytucie socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1978 r. uzyskał magisterium w zakresie ekonomii. Następnie odbył studia doktoranckie w zakładzie badań nad stylami życia instytutu filozofii i socjologii Polskiej Akademii Nauk, uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych. Habilitował się również w instytucie filozofii i socjologii PAN. W 2008 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

W drugiej połowie lat 90. działał w Wyborczej Koalicji Liderów Ekologicznych, z jej ramienia kandydował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych w 1997 r. z listy Unii Wolności. Był członkiem w latach 1998-2000.

W 2003 r. brał udział w tworzeniu partii Zieloni 2004, do której jednak nie przystąpił.

W 2010 r. prezydent - Lech Kaczyński - powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju.

W 2014 r. stanął na czele nowo powołanej rady programowej PiS. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście PiS. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W tym samym roku objął urzędy wicepremiera oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Beaty Szydło.

W 2017 r. został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. W tym samym roku ponownie objął urzędy wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego W 2019 r. został przewodniczącym Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

KOMENTARZE (14)

 • Polscy Parlamentarzyści to wysypisko śmieci 2021-05-05 19:32:52
  Działania już jakiekolwiek Rządu nie zmienią faktu iż Polskie zbrodnie przeciwko ludzkości, "pseudo też ptasiej grypy", nie będą ulegały przedawnieniu, dzięki przynależności do UE proceder powyższy poprzez przyjecie rezolucji zostanie wyeliminowany. Morawiecki szybciej trafi na oddział psychiatryczny niż kolejnym 10 gminom nada status miasta, co miało miejcie w bieżącym roku.
 • Dodatkowo w okresie epidemii obniżacie ilość przeciwciał w organizmach ludzkich. 2021-04-17 20:20:24
  Wywiad" Kamraci" dla Polskiego Radia Lublin ewidentnie odzwierciedla jak jesteście zbrodniarze pomyleni.
  • Nie zapomnijcie zabrać ze sobą odciętego skrzydła TU154M ukradzionego przez złomiarzy 2021-04-25 19:59:06
   Do artykułu: Będzie specjalne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy • Dlaczego zbrodniarze nie podniesiecie ludziom zasiłku pogrzebowego na godny pochowek ,tak dbacie o Polskie rodziny bandyci ! 2021-04-22 17:57:02 Może Jaruś poszedł po rozum do głowy, stworzy przed dymisją Rządu rezerwat socjalistów, razem TVP będą tam szerzyć swoje chore ideologie i testować na pieskach Antypolskie barbarzyńskie metody. Niech jeszcze zabierze ze sobą lokalne brukowce finansowane do reklam samorządów.
  • Wywiad "Kamraci" dla Polskiego Radia Lublin potwierdził po śmierci Polskie zbrodnie ludzkości 2021-05-02 22:14:07
   Nadono-Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek Departament Architektury, Geodezji i Inwestycji. Cytat z pisma które wpłynęło do Urzędu Miasta i Prokuratury Rejonowej" W związku z otrzymaniem pisma z dnia 07.04.2021roku Symbol DAGI-I.6630.3.15.2021 nie zmienia faktu dotychczasowego celowego i świadomego działania Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka mającego na celu utratę zdrowia mieszkańców, dodatkowo w okresie epidemii obniżania przeciwciał w organizmach. Brak zabezpieczania jakichkolwiek środków finansowych w budżecie Miasta na lata 2019-2021 mających celu spuszczenie ścieków zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym do rowu melioracyjnego w Kol. Horodyszcze ze separatora usytuowanego u zbiegu ulic Budowlanej i Nowoprojektowanej we Wsi Horodyszcze potwierdza złe intencje włodarzy Chełmskiego Ratusza, uzyskanie nowych pozwoleń na budowę przedmiotowej kanalizacji burzowej poprawi jedynie złą sytuację podtapiania nieruchomości po stronie Miasta , lecz nie rozwiąże tragedii Narodowej w całym kraju, wykonane przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków po stronie Gminy Chełm tylko na powyższym odcinku pokazały iż są zagrożeniem dla życia mieszkańców, w bardzo krótkim czasie od ich usytuowaniu w gruntach wykonano instalacje mające na celu spuszczanie ścieków sanitarnych do rowu melioracyjnego w Kol. Horodyszcze który sanowi własność kilkudziesięciu właścicieli, z pewnością bez pozwolenia wodnoprawnego które z oczywistych powodów wydać nie wolno, w całej Polsce w bliźniaczy sposób giną ludzie przez nieodpowiedzialne Rządy Rzeczpospolitej Polskiej i Samorządy, Miasto Chełm wykonując kanalizacje burzową ze separatora do rowu melioracyjnego zgodnie z projektem i pozwoleniem wodnoprawnym powinno zastrzec przed właściwym organem iż nie będzie brało odpowiedzialności za spuszczane obecnie ścieki sanitarne do rowu melioracyjnego z naruszeniem wszelkich norm przepisów prawa". Przynosicie hańbę krajowi, przechodzicie do porządku dnia codziennego robiąc biznes przez MPGK Chełm w Powiecie Chełmskim na wodzie w związku z niszczeniem zasobów wód pitnych, studni głębinowych na gruntach nie wyłączonych z produkcji rolnej dla podatków od nieruchomości, nikt nie dał Wam prawa decydowania o ludzkim życiu, Polski zbrodniczy proceder przeciwko ludzkości zostanie ujawniony".
  • Słupy wysokiego napięcia widoczne z ulicy Włodawskiej przez Horodyszcze biegną do CeramiczneCAG 2021-05-03 15:01:25
   Synergia nauki i przemysłu 2015 w PWSZ(usunięto ze strony ww hps stal elamed pl) W Chełmie 8-10 września 2015 r. odbyło się seminarium pt „synergia nauki i przemysłu -w zakresie procesu kształcenia programistów i operatorów CNC”. Gospodarzem była Państwowa Wywyższa Szkoła Zawodowa zaś patronowali mu senator RP Józef Zając, Rektor PWSZ w Chełmie, Marszałek Woj. Lubelskiego oraz Konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie Stanisław Adamiak .Patronat medialny sprawowało 12 instytucji , czasopism technicznych i naukowych . Seminarium mecenatem objęły rozpoznanie na rynku światowym firmy i koncerny przemysłowe. Otwarcia seminarium dokonali dr inż. Arkadiusz Tofik m Marek Osiński Prezes Zarządu DMGMORI Polska 440 uczestników seminarium, w tym 262 osoby jako zarejestrowani przedsiębiorcy . zaprezentowano 8obrabiraek CNC DMG Mori do obróbki skrawaniem, roboty przemysłowe , maszyny do cięcia zautomatyzowane urządzenia pomiarowe oraz narzędzia .Spośród najnowszych maszyn należy wymienić 5osiową obrabiarkę z laserem . Wyłudzenie miliard sześćset tysięcy złotych x dofinansowaniem środków zewnętrznych Unijnych w Depułtyczach Królewskich, zaś urzęszenia najnowocześniejsze w Laboranckich do badania wody ktoś im zabrał, tak twierdzą od lat zbrodniarze,terroryści !
  • Słupy wysokiego napięcia widoczne z ulicy Włodawskiej przez Horodyszcze biegną do CeramicznejCAG 2021-05-03 18:13:18
   Synergia nauki i przemysłu 2015 w PWSZ(usunięto ze strony ww hps stal elamed pl) W Chełmie 8-10 września 2015 r. odbyło się seminarium pt „synergia nauki i przemysłu -w zakresie procesu kształcenia programistów i operatorów CNC”. Gospodarzem była Państwowa Wywyższa Szkoła Zawodowa zaś patronowali mu senator RP Józef Zając, Rektor PWSZ w Chełmie, Marszałek Woj. Lubelskiego oraz Konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie Stanisław Adamiak .Patronat medialny sprawowało 12 instytucji , czasopism technicznych i naukowych . Seminarium mecenatem objęły rozpoznanie na rynku światowym firmy i koncerny przemysłowe. Otwarcia seminarium dokonali dr inż. Arkadiusz Tofik m Marek Osiński Prezes Zarządu DMGMORI Polska 440 uczestników seminarium, w tym 262 osoby jako zarejestrowani przedsiębiorcy . zaprezentowano 8obrabiraek CNC DMG Mori do obróbki skrawaniem, roboty przemysłowe , maszyny do cięcia zautomatyzowane urządzenia pomiarowe oraz narzędzia .Spośród najnowszych maszyn należy wymienić 5osiową obrabiarkę z laserem . Wyłudzono miliard sześćset tysięcy złotych z dofinansowaniem środków zewnętrznych Unijnych w Depułtyczach Królewskich, zaś urządzenia najnowocześniejsze w Laboranckich do badania wody ktoś im zabrał, tak twierdzą od lat zbrodniarze,terroryści !
 • Ten Kaczyński pluje Nam wszystkim w twarz, zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu. 2021-02-12 19:41:23
  Faryzeusze, uważnie wpiszcie sobie przesłanie z niedzielnej mszy świętej Papieża Franciszka do tej tępych mózgownic , Wazs marny żywot nie jest nadrzędną mordowania obywateli przez rolników z kasty przestępczej Państwowego Szkolnictwa , defraudowania środków finansowych Unijnych ograniczając reszcie wolność podatkami od nieruchomości.Nie będziecie dłużej truć ludzi,zabijać dla pieniędzy , mogliście sierotom chociaż podnieść zasiłek pogrzebowy bandyci. Mamy co roczny spadek plonów i to pomimo wysokich dawek nawozów czy środków ochrony roślin, do 25 metrów wody podskórne są skażone toksynami, które przenikają już do wód źródlanych w tym małym kraju, obracacie gruntami dla podatków bez sieci kanalizacyjno sanitarnej.
 • NIE GŁOSOWAĆ NIGDY NA TEGO ZDRAJCĘ W ŻADNYCH WYBORACH !!! 2020-09-09 02:42:16
  ZDRAJCA i TCHÓRZ !!! TEN ZDRAJCA DWUKROTNIE GŁOSOWAŁ PRZECIW USTAWIE ANTY-447 O OCHRONIE POLSKIEGO MAJĄTKU NARODOWEGO PRZED ROSZCZENIAMI ŻYDOWSKIMI tzw. PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOCAUST DOTYCZĄCYMI MIENIA BEZDZIEDZICZNEGO WYNIKAJĄCYCH Z AMERYKAŃSKIEJ USTAWY 447 JUST KTÓRYCH REALIZACJA GROZI POLSCE UTRATĄ MAJĄTKU NARODOWEGO NA KWOTĘ SETEK MILIARDÓW ZŁOTYCH A CO ZA TYM IDZIE UTRATĄ NIEPODLEGŁOŚCI I ŻYDOWSKĄ OKUPACJĄ POLSKI ( 19 lipca 2019 – kadencja 8 , posiedzenie 84 , głosowanie nr. 12 – projekt KUKIZ 15 , 16 kwietnia 2020 – kadencja 9 , posiedzenie 10 , głosowanie nr. 7 – projekt obywatelski ). ROSZCZENIA TE SĄ BEZPRAWNE , NIEUZASADNIONE i NIEMORALNE ! MIENIE BEZDZIEDZICZNE PO POLSKICH ŻYDACH ZAMORDOWANYCH PRZEZ NIEMCÓW I AUSTRIAKÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ PRZYPADŁO ZGODNIE Z PRAWEM SKARBOWI PAŃSTWA POLSKIEGO BO BYLI ONI OBYWATELAMI POLSKI I TO MA ZNACZENIE A NIE NARODOWOŚĆ PRZY DZIEDZICZENIU. ALE RZĄDZĄCY PiSlamiści BOJĄC SIĘ AMERYKANÓW I ŻYDÓW I BĘDĄC TCHÓRZAMI I KUNDLAMI CHCĄ ODDAWAĆ ORGANIZACJOM ŻYDOWSKIM Z PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOCAUST W RAMACH TYCH ROSZCZEŃ W ZAMIAN ( bo tylu miliardów dolarów ile chcą nie mamy ) m.in. ZŁOŻA SUROWCÓW MINERALNYCH , LASY PAŃSTWOWE , ZIEMIĘ ROLNĄ , NIERUCHOMOŚCI NALEŻĄCE DO SKARBU PAŃSTWA , UDZIAŁY W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA itp. HAŃBA i WSTYD NA ZAWSZE DLA NIEGO !!! NIE GŁOSOWAĆ NIGDY NA NIEGO W ŻADNYCH WYBORACH !!! A JAK KTOŚ SPOTKA TO COŚ OSOBIŚCIE TO POWINIEN NAPLUĆ MU W TĄ ZDRADZIECKĄ MORDĘ !!! OPINIĘ TĄ UDOSTĘPNIAĆ W JEGO OKRĘGU WYBORCZYM – USTNIE ( informując znajomych i nieznajomych ) , PISEMNIE ( robiąc ulotki i rozdając , w lokalnych gazetach , na plakatach wieszanych gdzie się da ) I W INTERNECIE ( np. w mediach społecznościowych ) - ABY JAK NAJMNIEJ OSÓB GŁOSOWAŁO NA TĄ KREATURĘ.
  • Lud niewolniczy pracujący jest bezkarnie mordowany już na dwa znane powszechnie sposoby. Macie krew na rękach., 2021-02-05 23:10:13
   Ten malutki kraj uporał się z dwiema wojnami światowymi, ludzie byli wolni, bez wykształcenia rolniczego produkowali zdrową żywność i byli samowystarczalni, kasty przestępcze, uczenie Państwowe oby utrzymać swoich na stołkach zniszczyły praworządność w Polsce , podatkami od nieruchomości obłożyli mniejsze gospodarstwa, chlewnie, stodoły naliczając podatek z metra kwadratelowi, środki Unijne nie mogą dostać, nie dano im prawa wyboru. Na co piątego mieszkańca Polski przypada jeden przestępca,święte krowy w zorganizowanej grupie przestępczej, którzy doprowadzili Naród do skrajnego ubóstwa! Niegdyś mogliśmy wykarmić całą Europe. Teraz jeden drugiego zabija ściekami(ekologicznymi oczyszczalniami ścieków)niszcząc źródła wód pitnych, durnowate Polaczki mózgi Wam umarły, potrzebujecie jeżeli wcześniej nie zdechniecie kilkadziesiąt lat oby tkani w głowach się odbudowały. zaś reszta ojebie Was perfekcyjnie ze środków Unijnych , nigdy już tym złodziejom nie dorównacie , w ustroju socjalistycznym za takie przekręty bezwzględnie w Zakładach Karnych osadzali , teraz sami widzicie robią jeszcze na zabójstwach i oszustwach kariery-patologia w czystym wymiarze. Po medykach, nauczycielach oby zaszczepić wszystkich Urzędników Państwowych przeciw COVID-19 trzeba nie mniej niż pól roku .
  • Ten Kaczyński pluje Nam wszystkim w twarz, zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu. 2021-02-12 17:51:19
   Faryzeuszu, uważnie wpisz sobie przesłanie z niedzielnej mszy świętej Papieża Franciszka do tej tępej mózgownicy, twój marny żywot nie jest nadrzędną mordowania obywateli przez rolników z kasty przestępczej Państwowego Szkolnictwa , defraudowania środków finansowych Unijnych ograniczając reszcie wolność podatkami od nieruchomości.Nie będziecie dłużej truć ludzi,zabijać dla pieniędzy , mogliście sierotom chociaż podnieść zasiłek pogrzebowy bandyci. Mamy co roczny spadek plonów i to pomimo wysokich dawek nawozów czy środków ochrony roślin, do 25 metrów wody podskórne są skażone toksynami, które przenikają już do wód źródlanych w tym małym kraju, obracacie gruntami dla podatków bez sieci kanalizacyjno sanitarnej.
 • Jerzy 2019-10-10 17:56:17
  A jaki on ma związek z Łodzią? Bo jest niedaleko od Warszawy? To na tej zasadzie może kandydować z Siedlec...
  • Dobra Robota gorszy sorcie, po wypowiedzi 1 marca Andrzeja Dudy że jest to zbyt duża afera (ograniczyliście ludziom prawa), przyjęliście ustawy w których generujecie zyski z oszust podatkowych od gruntów nie wyłączonych z produkcji rolnej poniżej 1ha, żyjecie na koszt biedoty- Polexit, Prezydent Andrej Duda w takim stanie psychicznym nie powinien sprawować urzędu, Prawo w Polsce jest martwe, czy ktoś chorego Prezydenta który niszczy Polską wieś , tradycje, zdrową żywność postawi przed Trybunałem Stanu, czeka Was proces przed Międzynarodowym Trybunałem Praw Człowieka , osądzeni zostaniecie na równi ze zbrodniarzami wojennymi. 2020-03-04 07:00:14
   Sługusie żydów Bolszewickich, przesłaniem dla prawdziwych rodowitych Polaków i ich rodzin których pomordowaliście po wojnie na ziemiach z nadania jest przestrzeganie zasad etyki ,nie potraficie nawet rozliczyć przestępstw człekokształtna istoto, celowego i świadomego zabijacie Polaków chemią z której też generujecie zyski . Premier Kandy apelował do swoich mieszkańców oby robili zapasy żywności i wody, Polacy mają o połowę plemników mniej od Kanadyjczyków .
  • Tak, nagrody się należały,jedyny który nie chciał brać udziału w patologi PiS przestępców Krzysztof Jurgiel zrzekł się. Polexit, żyjecie na kosz biedoty-zmierzcie do wyprowadzenia Polski z UE! 2020-05-29 19:19:25
   ww.pouls.HR; Premier-firma-monolit-zatrudni-nowych-pracownikow-dzieki-tarczy-finansowej-Moje postępowanie uprawomocniane przed SKO oszuście Premierze, złodzieju, za budynek żużlowy kryty eternitem, stodołę i chlewnie które w 2030roku będę musiał rozebrać, płacić podatek od nieruchomości jestem zmuszony w kwocie 1640złotych rocznie, jest nieadekwatny do stanu faktycznego na gruncie rolnym 0.80ha w obszarze wiejskim!!! 2020-05-28 18:25:16 Manipulator, oszustwami podatkowymi , przestępstwami w obszarach gruntów wiejskich , przekształceniami Gmin na prawa Miejskie doprowadziliście do katastrofy gospodarczej w kraju .
  • Jest to naruszenie unijnych wartości, wolności ! 2020-05-30 16:21:33
   Ten nieudacznik wykreowany na Premiera przez Kaczora dawno się pogubił, ograniczali ludziom wolność nie nadając stosunku prawnego wobec ewidencji gruntów. wszyscy wiemy jakie ustawy przyjęli o ochronie gruntów rolnych i leśnych, czy obrocie ziemią.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.71.80

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!