Piotr Ikonowicz - Kandydat na europosła w: Okręg nr 6 - województwo łódzkie

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Piotr Ikonowicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzony 14 maja 1956 r. w Pruszkowie.

Dziennikarz, poseł na Sejm II i III kadencji. Redaktor pisma członków MRKS „Robotnik”. Lider Polskiej Partii Socjalistycznej od 1992 do 2001 r., przewodniczący zakładanych przez siebie partii: Nowa Lewica (2003-2011) i Ruch Sprawiedliwości Społecznej (od 2014 r.).

Od 1980 do 1988 r. należał do NSZZ „Solidarność”. W 1981 r. pracował jako redaktor w serwisie informacji Regionu Mazowsze „Solidarności”. Był współzałożycielem pisma „Miś”, a następnie gazety „Robotnik” jako pisma członków MRKS oraz Grupy Politycznej „Robotnik”.

Kandydował także do Sejmu w 2001 r. z samodzielniej listy PPS. Po porażce wyborczej złożył rezygnację z przewodniczenia PPS, a następnie wystąpił z partii. W 2003 r. znalazł się wśród inicjatorów powstania Nowej Lewicy. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 r. bez powodzenia startował z 1. miejsca na liście Samoobrony RP w okręgu warszawskim.

W maju 2014 r. założył kolejną partię, zarejestrowany cztery miesiące później Ruch Sprawiedliwości Społecznej. W wyborach w 2015 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu z ramienia Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej (z którym związał się RSS) jako lider listy warszawskiej tego ugrupowania. W wyborach samorządowych w 2018 był kandydatem KWW Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza na prezydenta stolicy.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.168.16

POZOSTALI KANDYDACI

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!