PARTNERZY PORTALU
Piotr Łukasiewicz - Kandydat na europosła w: Okręg nr 11 - województwo śląskie

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Piotr Łukasiewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 9 lutego 1972 w Sosnowcu. Kandydat Wiosny Roberta Biedronia.

Ukończył studia na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Ponadto jest absolwentem kursu specjalistycznego w Waszyngtonie oraz studiów podyplomowych w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W 2010 rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. 11 lipca 2018 został doktorem nauk o polityce.

W latach 1995-2006 zajmował się tematyką związaną z bezpieczeństwem państwa i zwalczaniem terroryzmu (na różnych stanowiskach służbowych). Przebywał na misjach stabilizacyjnych w Iraku.

W 2006 pełnił funkcję zastępcy attaché wojskowego w Islamabadzie, a w styczniu 2007 został decyzją Ministra Obrony Narodowej nominowany na stanowisko attaché wojskowego w Afganistanie.

W październiku 2009 Minister Obrony Narodowej powołał go na stanowisko Pełnomocnika MON ds. Afganistanu. Na tym stanowisku współtworzył m.in. polską strategię obecności wojskowej w Afganistanie.

31 stycznia 2012 r. zakończył służbę wojskową i przeszedł do rezerwy w stopniu pułkownika. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 12 czerwca 2012 został mianowany Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Islamskiej Republice Afganistanu. Misję zakończył 31 grudnia 2014.

Po powrocie zaangażował się w działalność publicystyczną, dydaktyczną i ekspercką, współpracując m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego, Fundacją Global.Lab, Fundacją Stratpoints, Europejską Akademią Dyplomacji, Collegium Civitas.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.72.180

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!