Piotr Naimski - Kandydat na posła w: Okręg nr 19

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 5 900 / Procent poparcia: 0,43 %

Piotr Naimski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 68 lat
  • Zawód: biochemik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1951 r. Ukończył studia na wydziale chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1981 r. uzyskał stopień doktora nauk przyrodniczych. W latach 1976–1980 pracował w instytucie biochemii i biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Był m.in. pracownikiem naukowym New York University School of Medicine. Zajmował też stanowisko adiunkta w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Był prodziekanem i dziekanem Wydziału Studiów Politycznych na tej uczelni i kierownikiem programu magisterskiego stosunki międzynarodowe i dyplomacja.

Działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, Ruchu Odbudowy Polski i Ruchu Katolicko-Narodowym. W wyborach parlamentarnych w 1997 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy ROP w województwie krakowskim.

Od 2005 do 2007 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. Rok później został doradcą szefa BBN i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego zrezygnował z tych funkcji.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. był bezpartyjnym kandydatem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądeckim. Uzyskał mandat poselski.

W 2013 r. wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję. W tym samym roku został powołany na  stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika Rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.

 

 

KOMENTARZE (1)

  • Aleksandra 2019-09-25 12:28:13
    Popieram Pana Piotra Oddam swój głos

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!