Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Radosław Fogiel - kandydat na posła w wyborach parlamentarnych 2023: Okręg nr 17

Radosław Aleksander Fogiel

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 

Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, jest również czeladnikiem piekarniczym.

Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2001 r. W wyborach samorządowych w 2006 r. startował do rady miasta w Radomiu nie zdobywając mandatu radnego. Przejął ten mandat w 2007 r., zajmując miejsce Wojciecha Skurkiewicza wybranego do Senatu. 

W 2014 r. został radnym sejmiku mazowieckiego V kadencji.

W wyborach samorządowych w 2018 r. udało mu się dostać do sejmiku mazowieckiego.

W czerwcu 2019 r. został mianowany na stanowisko zastępcy rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.

KOMENTARZE (38)

 • Wściekły Obywatel 2023-09-17 18:06:42
  PiS to najbardziej cyniczna i populistyczna partia, jaka kiedykolwiek się nam przytrafiła. Skala przestępstw i nadużyć PiS-u jest niebotyczna, a kolesiostwo i rozdawnictwo powoduje, że codziennie jesteśmy przez nich okradani na skalę niespotykaną nawet w PRL-u. Sprzedali polski Lotos w łapy sprzymierzeńców Putina, zmarnotrawili kilkanaście miliardów złotych na respiratory i szpitale tymczasowe, które świeciły pustkami, 80 milionów złotych wyrzucili na wybory kopertowe, które się nie odbyły, kolejne miliardy idą na obsługę projektu "Centralny Port Lotniczy", który nie powstaje i "Willę Plus". Pytają w referendum, czy jesteśmy za przyjęciem uchodźców do Polski, chociaż UE orzekła, że nie mamy takiego obowiązku, bo przyjęliśmy 2 mln. Ukraińców. Zbudowali mur na wschodniej granicy i skazali na śmierć ludzi wypychanych do Polski przez Łukaszenkę. Tymczasem cwaniacy z MSZ PiS sprzedawali po 5000 $ polskie wizy uchodźcom z Azji i Afryki. W ten sposób do Polski przyjechało ok. 250 000 uchodźców, którzy mogli tym samym bez ograniczeń poruszać się po całej strefie Schengen - finalnie docierali do Meksyku, a stamtąd do USA. I to rząd USA zaalarmował Polskę o zatrważającej liczbie uchodźców napływających tam z polskimi wizami! Choćby z tego względu nie powinniśmy brać udziału w szopce pt. "referendum" poprzez odmowę pobrania referendalnej karty do głosowania. PiS rujnuje polską gospodarkę i zadłuża nas i przyszłe pokolenia na niebotyczną skalę. Obecnie nasz dług publiczny sięga 250% polskiego PKB i wynosi ok 4 biliony złotych !!! Gdzie są te pieniądze? Gdzie są tony złota przejęte przez PiS z zagranicznego banku? Gdzie jest kasa z KPO, która pomogłaby przedsiębiorcom, rolnikom i wszystkim nam? Omijajmy w wyborach tego pana i każdego z PiS!
 • Witek 2023-03-30 22:02:35
  studiował, ale bez sukcesów... póki co twierdzi, że Izerę będą produkować w Górach Izerskich.
 • Jarosław Kaczyński 2023-03-30 19:13:54
  Czopek. Pożyteczny czopek.
 • Krystyna 2022-11-18 03:50:55
  Też nie popieram.
  • Pomordowani na przestępstwach wodno prawnych zostali obdarci z resztek godności osobistej 2022-11-25 04:53:33
   Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej , dotychczasowe przepisy sięgają czasów komuny,debilizm w tym zakresie ograniczania praw obywatelskich należy wyeliminować z strefy publicznej. Czekają nas olbrzymie kary,środki na KPO raczej nie zostaną odblokowane, kolejny głupowaty polityk wynika jest darmozjadem.Stopień ubóstwa w kraju przed wybuchem wojny na Ukrainie był już przerażający 1,5miliona ludzi, w obrębach miast po modernizacjach ewidencji gruntów gdzie właściciele, czy wieczyści użytkownicy nawet nie byli stronami postępowań, usunięto klasyfikacje gruntów z map zasadniczych w tych obrębach, zaś ludzi potraktowano jak bydło na żeż , nie są rolnikami w związku z powyższym nie mogą przywrócić gruntów do stanu pierwotnego, przestępstwa wodno prawne w Urzędach stały się chlebem powszednim. Na przełomie ostatnich 6lat po wykonaniu przydomowych ekologicznych oczyszczalni ścieków w obrębach gmin doszło do tragedii Narodowej , pozabijali ludzi i zwierzęta ,bowiem przed osadzeniem rozcieńczaczy w ziemi sypali jeszcze wapno suchej masy, ziemia to nie jest tylko warstwa wierzchnia na której rosną rośliny i krzewy,istniało tam wielkie życie, nikt nie dał prawa tym rolnikom decydowania o ludzkim życiu bowiem po 5latach gminy po uzyskaniu funduszy UE oddały powyższe ekologiczne oczyszczalnie ścieków na własność właścicieli gruntów , w świetle prawa z przestępcami nikt nie negocjuje tym charakteryzuje się ustrój demokratyczny państwa prawa. Jesteście odpowiedzialni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej,zbrodnie przeciwko ludzkości. Art 61 ust.1pkt4 upzp, Żyjemy w fikcji,nierzeczywistości ekonomicznej na której dotychczas prowadzili brudną politykę,na zachodzie wydaje się dziesiątki jeśli nie setki milionów na powrót do Natury.
  • Decyzje ordynacji podatkowych nieadekwatne ze stanem faktycznym ruin,niszczą Was finansowo mora 2023-01-19 11:23:38
   Podatkami od nieruchomości zrobili z Was niewolnikami bez żadnych praw, możecie prowadzić działalność gospodarczą rolnicza? Wydymali Was w miliardach Euro w obrębach miast. Naliczane podatki od nieruchomości są gigantycznymi oszustwami.MPZP nowszą znamiona przestępstw, nawet zbrodni doskonałych, zakłócenia wodno prawne, przestępstwa środowiskowe skażanie wód gruntowych w obrębach gmin,zatruwanie ujęć prywatnych studni głębinowych, odbudowa dobrostanu zwierząt jest niemożliwa z funduszy unijnych w obrębach gmin, ponieważ jeżeli mózgi ludziom umarły, nawet w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim bez przekręcenia Shirley Watts odbudowa populacji była niemożliwa, ogiery nadawały się tylko do zdjęć nie mogły zapłodnić klaczy ponieważ przez ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków wykonanych w przez Gminę w Janowie Podlaskim z pozyskanych funduszy Unijnych wykonanych w dwóch etapach 100sztuk w 2014roku, 31 w 2015roku przed których osadzeniem w ziemi rozcieńczaczy standardowo sypano wapno suchej masy skaziły wody gruntowe i studnie głębinowe, podobny proceder przestępczy miał miejsce na obszarze całej Polski. Orzeczenie z dnia 17.02.2010roku Sygn.Akt II OSK 328/09,NSA słusznie zauważył ,że "gdy wniosek gminy o zmianę przeznaczenia gruntów zostanie załatwiony pozytywnie i dojdzie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy w tym właściciele i użytkownicy gruntów będą mogli wypowiedzieć się na temat treści tego projektu (...)a w razie podjęcia przez radę gminy uchwały przyjmującej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, stosownie do art.101 ustawy o samorządzie gminnym będzie im służyło prawo wniesienia skargi do Sądu Administracyjnego na tę uchwałę,właściciel gruntu jest stroną w postępowaniu o przeznaczenie na cele nierolnicze orzeczenie z dnia 6.11.2009roku ,sygn .akt IV SA.Wa 1407/09 itd.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!