Rafał Mucha - Kandydat na posła w: Okręg nr 41

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 8 672 / Procent poparcia: 1,84 %

Rafał Mucha

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Gryfino
  • Wiek: 46 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 10 października 1972 roku w Gryfinie.

Ukończył studia magisterskie z ekonomii oraz z prawa na Uniwersytecie Szczecińskim. Na tej uczelni kształcił się także podyplomowo w zakresie rachunkowości i zarządzania projektami europejskimi, zdobył również uprawnienia księgowego. Rozpoczął studia doktoranckie na wydziale Pprawa i administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pracował jako referent i naczelnik wydziału w Banku Pekao. Przez 12 lat był prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie. Od 2016 r. był wicedyrektorem, a od 2017 r. dyrektorem Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Początkowo działał w Unii Wolności, później związał się z lokalnego Bezpartyjnym Blokiem Samorządowym burmistrza Henryka Piłata. W 2006, 2010 i 2014 r. był wybierany do rady powiatu gryfińskiego (najpierw z ramienia BBS, a w 2014 z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego). W 2014 kandydował także z ramienia własnego komitetu na burmistrza Gryfina - przegrał w drugiej turze.

Później zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Z jego listy w 2015 bez powodzenia kandydował do Sejmu i zajmując siódme miejsce wśród kandydatów PiS.

12 czerwca 2019 objął mandat posła w miejsce wybranego do Europarlamentu Joachima Brudzińskiego (po rezygnacji Haliny Szymańskiej).

KOMENTARZE (1)

  • Stetinensis 2019-09-18 14:44:54
    Dobry kandydat. Merytoryczny i otwarty, nie boi się rozmawiać nawet z osobami o odmiennych poglądach. Polecam.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.180.193

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!