PARTNERZY PORTALU
Robert Kropiwnicki - Kandydat na posła w: Okręg nr 1

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Robert Kropiwnicki

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Wiek: 45 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony w 1974 r. w Legnicy. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2006 r. na tej uczelni uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Pracował w katedrze prawa konstytucyjnego wydziału prawa, administracji i ekonomii UWr. Później zawodowo związał się z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy, został też prezesem zarządu jednej z agencji rozwoju regionalnego i i konsultantem programów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Działał w Unii Wolności i Partii Demokratycznej, z której w 2006 r. przeszedł do Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2006 r. i 2010 r. z jej listy był wybierany na radnego Legnicy.

W 2006 r. bez powodzenia ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta, przegrywając wybory. Do 2009 r. był przewodniczącym rady miejskiej. W wyborach w 2007 r. bezskutecznie startował do Sejmu w okręgu legnickim z listy Platformy Obywatelskiej. 

W 2010 r. objął mandat poselski w miejsce Janusza Mikulicza. W wyborach do Sejmu w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 r. ponownie został wybrany do Sejmu. W Sejmie VIII kadencji był członkiem komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie zmiany regulaminu sejmu, komisji odpowiedzialności konstytucyjnej, komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji ustawodawczej. W 2017 r. został członkiem komisji weryfikacyjnej.

 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.227.254.12]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE