PARTNERZY PORTALU
Romuald Łanczkowski - Kandydat na europosła w: Okręg nr 3 - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Romuald Łanczkowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 17 stycznia 1955 roku w Wiżajnach. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Ukończył też studia na kierunku samorząd lokalny i rozwój terytorialny na Uniwersytecie Warszawskim, zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na kierunku zarządzanie i audyt na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W latach 1978-1979 kolporter niezależnych wydawnictw, m.in. „Krytyki” „Opinii”.

W latach 1980-1991 pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Suwałkach.

Od 1981 w „S” - był m.in przewodniczącym KZ przy ZSR w Suwałkach, przewodniczącym Miejskiej Komisji Pracowników Oświaty, kierownikiem Działu Prasowego ZR Pojezierze oraz rzecznikiem prasowym ZR.

Twórca i szef oficyny wydawniczej Q oraz współredaktor pisma „Kres”. Współorganizował manifestacje przy Dąbku Wolności w Suwałkach.

Współautor i kolporter (z Jarosławem Zielińskim) ulotek i listów ws. zwolnienia internowanych kobiet. W 1982 r. zatrzymany, a następnie internowany w Ośrodku Odosobnienia w Suwałkach. Zwolniony w marcu tego samego roku.

W latach 1982-1984 działacz w nieformalnej grupie działaczy „S” i NZS, uczestnik akcji ulotkowych, kolporter wydawnictw podziemnych, zaangażowany w akcje pomocy osobom represjonowanym i ich rodzinom. Kilkakrotnie przesłuchiwany.

W latach 1984-1991 był na emigracji w USA. W latach 1991-1994 prowadził gospodarstwo rolne, a w latach 1994-1995 pracował jako nauczyciel w III LO w Suwałkach. Następnie w latach 1995-1998 był rzecznikiem praw ucznia, wizytatorem, inspektorem w Kuratorium Oświaty w Suwałkach.

Organizator i przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Administratorów Edukacji. Członek Stowarzyszenia Miłośników Nauki i Sztuki oraz Stowarzyszenia Osób Represjonowanych. Był też członkiem Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Od 2001 w PiS. W latach 1998-1999 był konsultantem w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Suwałkach, a w latach 1999-2002 specjalistą ds. promocji w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W latach 2000-2002 wykładał w Kolegium Nauczycielskim w Suwałkach.

Był zastępcą naczelnika Biura Rady Dzielnicy Śródmieście, zastępcą naczelnika Zarządu Dzielnicy Śródmieście oraz wiceburmistrzem warszawskiej dzielnicy Mokotów.

Od 2006 zastępca szefa Kancelarii Senatu, a od 2008 wicedyrektor Biura Polonijnego Kancelarii Senatu.

Zasiada jako radny w radzie Sejmiku Województwa Podlaskiego.

KOMENTARZE (1)

  • vit 2021-06-03 14:19:34
    W Suwałkach słyszałem, że zwą go też "oficer prowadzący" (niby jarosława zielińskiego), ale nie wiem... Wspólnie z j.z. odwiedzali jędrzeja łucyka i wojewodę łukaszuk przez zdjęciem ze stanowiska kuratora oświaty Wiesława Różańskiego. Po odwołaniu zielińskiego ze stanowiska kuratora oświaty, łucyk nosił za nim teczkę (z tyłu). Zapewne liczył na to, że nie ujawni faktów w sprawie autorstwa pracy magisterskiej i podyplomowej łucyka. łucyk, jak rozgłaszali pracownicy Kuratorium Oświaty w Białymstoku, przepisał je. Magisterską od dyrektorki szkoły Kitlas z Białegostoku, a podyplomową od dr Kmiecik-Baran z Gdańska. Pracownicy KO twierdzili, że nie wstydził się tego a był nawet był z tego dumny, mówiąc o tych, którzy piszą takie prace sami, że to frajerstwo. Podobno mówił też, że nikt mu nic nie zrobi, bo pracuje dla ministra.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.72.180

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!