Ryszard Bober - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: kujawsko-pomorskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: kujawsko-pomorskie - Kandydat na senatora w: Okręg nr 12 - senator w: Okręg nr 12

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 52 619 / Procent poparcia: 39,26 %

Ryszard Bober

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Jabłonowo-Zamek
  • Wiek: 63 lat
  • Zawód: inżynier rolnictwa
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Urodził się 1 czerwca 1956 roku w Jabłonowie Pomorskim.

Ukończył studia na wydziale rolniczym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Zajął się prowadzeniem własnego wielkoobszarowego gospodarstwa rolnego we wsi Jabłonowo-Zamek specjalizującego się w produkcji mleka i trzody chlewnej. Był członkiem zespołów doradczych oraz rad nadzorczych przedsiębiorstw rolnych.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1984-1994 był radnym Jabłonowa Pomorskiego, pełnił funkcję przewodniczącego rady, a także członka zarządu miasta. Zasiadał także w radzie powiatu. Z listy PSL kandydował bez powodzenia do parlamentu krajowego i europejskiego. W 2002 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego sejmiku kujawsko-pomorskiego. Mandat objął w 2005 r. po śmierci jednego z radnych PSL, został następnie wiceprzewodniczącym sejmiku II kadencji. Mandat radnego utrzymywał w kolejnych wyborach w latach 2006 i w 2010, ponownie obejmując funkcję wiceprzewodniczącego na III i IV kadencję.

W 2014 r. po raz czwarty został radnym samorządu województwa, następnie powierzono mu funkcję przewodniczącego sejmiku kujawsko-pomorskiego V kadencji. W 2018 r. utrzymał mandat w sejmiku na okres VI kadencji, a także funkcję przewodniczącego.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.133.27

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!