Ryszard Terlecki - Kandydat na posła w: Okręg nr 13 - poseł w: Okręg nr 13

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 10 327 / Procent poparcia: 1,59 %

Ryszard Terlecki

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Kraków
 • Wiek: 70 lat
 • Zawód: wykładowca akademicki
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1949 roku w Krakowie.

Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1980 r. uzyskał stopień doktora, dwa lata później stopień doktora habilitowanego, a w 2002 r. - profesora.

Podjął pracę jako profesor zwyczajny w instytucie historii nauki Polskiej Akademii Nauk. Był prorektorem Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. W 2003 r. wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Od 1995 do 1998 r. przewodniczył radzie programowej Radia Kraków. Od 2000 do 2006 r. był naczelnikiem biura edukacji publicznej w krakowskim oddziale instytutu pamięci narodowej, następnie do 2007 r. - dyrektorem tego oddziału. Później wykładał jeszcze na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

W wyborach w 1991 r. bezskutecznie kandydował do Sejmu z ramienia Koalicji Republikańskiej. W latach 1998–2002 i 2006–2007 zasiadał w krakowskiej radzie miejskiej.

W wyborach samorządowych w 2006 r. kandydował na stanowisko prezydenta miasta (Krakowa) z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Przegrał z obecnie urzędującym prezydentem - Jackiem Majchrowskim - w drugiej turze.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. uzyskał mandat poselski z listy PiS. Rok później wstąpił do partii. W styczniu 2011 r. wszedł w skład komitetu politycznego PiS. W wyborach w tym samym roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję.

Bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.

W 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu, a listopadzie tego samego roku został wybrany na przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS.

Na posiedzeniu Sejmu VIII kadencji - 12 listopada 2015 r. - został wybrany na wicemarszałka Sejmu. Pełni tę funkcję do dziś.

KOMENTARZE (13)

 • Petycja do Komisarz Rady Europy będzie dla Was jak grom z jasnego nieba! 2021-07-26 11:10:25
  Dlaczego Wasz kolega nie jest w zarządzie politycznym , obracliscie gruntami wszystkich klas w obrębach gmin i miast , downami jesteście , skażenie masowe żył źródlanych wód życia jest aferą stulecia , za wywoływanie zakłóceń wodnoprawnych jeżeli osoba obracając danymi gruntami na inne cele nie zapłaci odzszokdowania Miasta i Gminy będą musiały pokryć z własnych budżetów. Przemysław Czarnej mający zaplecze w KUL będąc Wojewodą Lubelskim wraz ze Starostami zabili tysiące niewinnych mieszkańców Lubelszczyzny . Skażone studnie przez ekologiczne tylko z nazwy przydomowe, czy gminne , lub Miesjskie w Siedliszczu i Rejowcu oczyszczalnie ścieków które widnieją na mapach geodezyjnego kartograficznych doprowadziły też do katastrof w hodowli zwierzęcej , produkcji ekologicznej żywności. W bliźniaczy sposób zrobiliście ludzi na obszarze całej Polski , obnizaniem przeciwciał do stanu zagrożenia bezpieczeństwa życia wystarczyło przeziębienie teraz ludzie gryzą od dołu ziemię, najuboższych skremowaliscie jako tylko ten podmiot godnie pochowaliscie. Skóra cirpnie , lecz należy przytoczyć słowa pogardy dla Polskiego Kościoła z uwagi iż też musieli zarobić na Polskich zbrodniach przeciwko ludzkości.Każdy powinien być równouprawniony do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej , nie będzie dobrej władzy bez kontroli przez społeczeństwo . Analfabetyzm w tym kraju jest przeogromny, bowiem ludzie nie umieją pisać, ten ład możemy zawdzięczac mediom Radowym (Państwowym) TVP finansowanych ustawowo wbrew woli ludu z opłat abonenckich , z uwagi na powyższe ludzie żyją w zakrzywionej rzeczywistości.
  • Executive Vice-President European Frans Timmermans Rue de la Loi/Wetstraat 175 B-1048 Bruxelles 2021-08-08 19:17:10
   Do artykułu: Morawiecki: Będę podejmował działania, aby chronić instytucję rodziny i chrześcijańskie korzenie Europy -Nie respektujecie wartości Unijnych , W związku z przyjęciem 28stycznia2020roku przez zgromadzenia Parlamentarne Rady Europy rezolucji w sprawie praworządności w Polsce, należy wszelkie Skargi, oszustw w obszarach gruntów ze załączonymi kopiami wcześniejszych map potwierdzonymi przez Notariusza za zgodne z oryginałami jednak tam kierować, szansą dla Polski po mordach od jesieni 2015roku2021-08-08 13:57:24 W chrześcijańskich korzeniach Europy jest nie zabijaj, zaś głupku z resztą pseudo prawicowców dla podatków od nieruchomości naszych bliźnich pozabijaliście. Opiekę zdrowotną mamy w Polsce państwową zw związku z powyższym dlaczego ograniczaliście środki finansowe na leczenia pacjentów w Szpitalach , obniżone przeciwciała do stanu zagrożenia życia iż nie można w danych przypadkach wykonać żadnych zbiegów , ludzie umierali dosłownie na rękach . Polskie zbrodnie doskonałe, sypania przed osadzeniem zbiorników wapna (ekologicznych oczyszczalni ścieków ) w próżniejszym czasie stosowania bakterii oby nie wywozić, ponad milion uczciwych obywateli odesłaliście w zaświaty, ludzie wciąż giną w związku z katastrofami jakie do dochodu wliczacie .
 • Masz krew na rękach! 2021-02-24 07:20:20
  Jest od lat w zorganizowanej grupie przestępczej ze zakresu administracji rządowej, czego nawet nie ukrywa , czy ktoś tych śmieci, zbrodniarzy , złodziei rozliczy? Zniszczyliście też na tych największych w historii przestępstwach Polskie Sądownictwo , kara Was nie mnie, są instancje wyższe. W związku z modernizacjami gruntów rolnych wszystkich klas na inne cele , pod którym ograniczaliście właścicielom gruntów prawa obywatelskie(nie byli stronami postępowań, zaś wprowadziliście zmiany w księgach wieczystych i ewidencji gruntów bez opartów ) Wystawiane z każdym rokiem podatkowym nakazy(ordynacji podatkowej) nie nadają wciąż stosunku pewnego wobec ewidencji gruntów, czym innym jest ewidencja gruntów od ordynacji podatkowej, jest to wierzchołek góry lodowej niszczenia gruntów chronionych, rolnych , leśnych w obrębach miast i gmin, posunęliście się oszuści do jeszcze większych przestępstw, wyłudzeń miliardów Euro z kasy wspólnoty państw członkowskich UE.
 • Ten Kaczyński pluje Nam wszystkim w twarz, zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu. 2021-02-12 20:27:08
  Faryzeusze, uważnie wpiszcie sobie przesłanie z niedzielnej mszy świętej Papieża Franciszka do tej tępej mózgownicy, twój marny żywot nie jest nadrzędną mordowania obywateli przez rolników z kasty przestępczej Państwowego Szkolnictwa , defraudowania środków finansowych Unijnych ograniczając reszcie wolność podatkami od nieruchomości.Nie będziecie dłużej truć ludzi,zabijać dla pieniędzy , mogliście sierotom chociaż podnieść zasiłek pogrzebowy bandyci. Mamy co roczny spadek plonów i to pomimo wysokich dawek nawozów czy środków ochrony roślin, do 25 metrów wody podskórne są skażone toksynami, które przenikają już do wód źródlanych w tym małym kraju, obracacie gruntami na inne cele dla podatków bez sieci kanalizacyjno sanitarnej.
  • ww.parlamentarny- Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów- 2021-02-19 21:24:22
   Gorszy sorcie, od ćwiartek z kurczaka po 2,45PLN za kilogram w Biedronkach odporności downy nie nabędziecie. Morawiecki wliczył w budżecie na 2021rok śmierć waszą z uwagi iż jest istotniejsza kasa z oszustw niż dobro ludzkie . 2021-02-10 19:44:26 Ten malutki kraj uporał się z dwiema wojnami światowymi, ludzie byli wolni, bez wykształcenia rolniczego produkowali zdrową żywność i byli samowystarczalni, kasty przestępcze, uczenie Państwowe oby utrzymać swoich na stołkach zniszczyły praworządność w Polsce , podatkami od nieruchomości obłożyli mniejsze gospodarstwa, chlewnie, stodoły naliczając podatek z metra kwadratelowi, środki Unijne nie mogą dostać, nie dano im prawa wyboru. Na co piątego mieszkańca Polski przypada jeden przestępca,święte krowy w zorganizowanej grupie przestępczej, którzy doprowadzili Naród do skrajnego ubóstwa! Niegdyś mogliśmy wykarmić całą Europe. Teraz jeden drugiego zabija ściekami(ekologicznymi oczyszczalniami ścieków)niszcząc źródła wód pitnych, durnowate Polaczki mózgi Wam umarły, potrzebujecie jeżeli wcześniej nie zdechniecie kilkadziesiąt lat oby tkani w głowach się odbudowały. zaś reszta ojebie Was perfekcyjnie ze środków Unijnych , nigdy już tym złodziejom nie dorównacie , w ustroju socjalistycznym za takie przekręty bezwzględnie w Zakładach Karnych osadzali , teraz sami widzicie robią jeszcze na zabójstwach i oszustwach kariery-patologia w czystym wymiarze. Po medykach, nauczycielach oby zaszczepić wszystkich Urzędników Państwowych przeciw COVID-19 trzeba nie mniej niż pól roku .Lud niewolniczy pracujący jest bezkarnie mordowany już na dwa znane powszechnie sposoby. Macie krew na rękach.
 • Czy życie ludzkie nie jest nadrzędną? Kto dał Wam oszustom prawo decydowania o ludzkim życiu? 2020-09-12 19:23:49
  Żyjemy w dobie koronawirusa, dla podatków od nieruchomości Was przestępcy zabili. Ten bandyta Jan Ardanowski jeszcze do Częstochowy w niedzielę popierdolilł z Dudą robić katolikom wodę w mózgach,przecież szamba ekologiczne które wykonali ze środków UE na gruntach bez kanalizacji sanitarnej do obrotu w myśl ustawy o obrocie ziemią teraz właśnie oddziaływują bezpośrednio do źródeł życia(żył wód pitnych) ujęć wody w okresie roztopowym i przy intensywnych opadach deszczowych gdy ziemia już nie przyjmuje wody, w powyższych obrębach ludzie ,mają obniżony poziomem przeciwciał anty HBs w organizmach , jest to stan zagrożenia życia, z związku w/w bandyci PiS Was zabili !!!
  • Przestępstwa noszące znamiona zabójstw na których PiS robił politykę nie ulegają przedawnieniu. 2020-09-16 07:47:58
   W powyższych obrębach na gruntach poniżej 1ha nie uzbrojonych do obrotu przy nieukształtowanym prawie wykonano za Rządów Zjednoczonej Prawicy ze środków UE przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków które zanieczyszczają studnie głębinowe, niszcząc zasoby wód i obszary wiejskie ,ludzie mają obniżony poziomem przeciwciał anty HBs we wlanych organizmach (poniżej normy ,co stanowi zagrożenie bezpieczeństwa życia) w związku w/w bandyci, wykształcenie wariaty świadomie zabijają celem osiągnięcia własnych dobór materialnych obywateli którzy w wyniku modernizacji gruntów wszystkich klas również ze środków UE zostali pozbawieni praw obywatelskich"Rozporządzenie Wykonawcze KE Nr zostały opisane i określone w księdze wizualizacji znaku Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.ww.gov.pl.documents/912055/913531/Ks%C4%99ga+wizualizacja+znaku+PROW+2014-2020-zmiana+31+08+2017.pdf/11680680-1fa8-f501-84f0-f8e5805f2b3d".
  • Lud wściekły na PiS, stawiali na rolników zorganizowaną grupę przestępczą, kastę przestępczą która na powyższym zbudowała Szkolnictwo Wyższe. 2020-12-22 16:22:09
   Dlaczego ograniczacie społeczeństwu wolność , każdy dorosły mieszkaniec Polski powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej, obcokrajowcy mogą na początek na zasadzie dzierżaw ziemi.
 • Gol 2020-04-26 19:01:29
  Dno i dwa metry mułu
  • Ocena ONZ ma wpływ na wizerunek kraju na arenie międzynarodowej. Ma też znaczenie dla decyzji, czy Polska zostanie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Nowela ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych Druk nr 688 z 27,lutego 2012roku (Dz.U 2013,poz.503) łamiąca praw człowieka niszcząc zaufanie publiczne do wymiaru sprawiedliwości w Polsce i Sądownictwo, stroną o zmanię klasyfikacji gruntów był Wójt, Burmistrz czy Prezydent Miasta. Dz.U. z 2016roku poz 585, Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną Dz.U. 2019 poz.1080,ograniczyliście prawa obywatelskie społeczeństwu celem obrotu gruntami(niczym) jako nieruchomości pod podatki o charakterze życia na kosz biedoty które z każdym rokiem przez obwieszenie Ministra Finansów będą podwyższane o wskaźnik inflacji. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 06listopada 2009 roku sygn. Akt IV S.A./W a 1407/09 „Stosownie do art. 28k.p.a stroną jest każdy czyjego interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie albo kto żąda czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek. Źródłem interesu prawnego, o którym mowa w art28k.p.a mogą być przepisy prawa cywilnego, w szczególności prawa rzeczywistego. Interes w załatwianiu sprawy zmiany przeznaczenia na cele nierolnicze gruntów rolnych mają zatem ich właściciele. Decyzje w przedmiocie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze związana jest z wykonywaniem prawa własności nieruchomości. Jej brak ogranicza dysponowanie własnością, gdyż utrudnia obrót nieruchomościami, czy też uniemożliwia ich zabudowę. W związku z tym stwierdzić należy, że stronami w rozpoznawanej sprawie byli także wszyscy właściciele(wieczyści użytkownicy) działek wchodzących w skład spornego obszaru” W uzasadnieniu Wyroku z dnia 25 stycznia 2011roku sygn. Akt II OSK 148/10 Najwyższego Sądu Administracyjnego orzekł „ zgoda o której mowa w art.7 ust 2 następuje w formie decyzji administracyjnej gdyż rozstrzyga sprawę co do jej istoty, a więc spełnia wymogi z art. 104 Kpa” Podobnie jak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny Wyrok z dnia 23.06.2010roku sygn. akt II OSK 1017/09" W ocenie NSA zasadnie Sąd pierwszej instancji uznał, że właściciel takiego gruntu ma przedmiot strony w postępowaniu o zmianę przeznaczenia gruntu na cele nie rolnicze", Prezydent Duda miał przedstawić ten postulat podczas wizyty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. 2020-08-05 14:57:10
   W jaki sposób należy przekazać skargę?Podpisaną skargę należy przesłać do Genewy na adres:Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, SwitzerlandNie ma potrzeby osobistego przekazywania skargi. W razie wątpliwości i pytań dotyczących procedury skargowej można pomocą faksu lub poczty elektronicznej kontaktować się z Sekretariatem wspomagającym Komitet Praw Człowieka -Biurem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Dane kontaktowe :fax: (41 22) 917-9022email: tb-petitions.hchr@unog.ch
  • (ŚR-II.710.32020.MK)nie podlega kontroli wojewodzie (Dz.U.z 2018r. poz 1152) 2020-09-11 19:23:07
   KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Jan Ardanowski-Dlaczego wciąż jesteś Ministrem? 2020-08-27 02:24:18 Zastanawiasz się dlaczego grunt którego jestem właścicielem jest w większości nieużytkiem , wytłumaczę ponieważ nic nie ogarniasz, na sąsiednich działkach głupki którzy uważali siebie za mądrzejszych, bez zgody właścicieli działek obok wykonali prace mające na celu podniesienie ich gruntów poprzez nawożenie ziemi jako działki atrakcyjniejsze. W związku z powyższym wystąpiły zakłócenia wodno prawne, niszcząc przestępstwami grunt rolny który jest zalewamy po każdych większych opadach deszczowych .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.254.246

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!