PARTNERZY PORTALU
Ryszard Zelinka - Kandydat na posła w: Okręg nr 3

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Ryszard Zelinka

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Oleśnica
  • Wiek: 71 lat
  • Zawód: nauczyciel
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, oraz wydziału matematyki, fizyki i chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pracował w Szkole Podstawowej nr 5 w Oleśnicy; w Dobroszycach; jako wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnicy, a także na przełomie lat 80. i 90. jak nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy. 

Burmistrz Oleśnicy w latach 1990-1994, przewodniczący rady miasta Oleśnica w latach 2002-2014. Był członkiem komisji oświaty, komisji ekonomiczno-prawnej i komisji ładu przestrzennego.

Jako burmistrz wybudował Zakład Uzdatniania Wody, rozpoczął budowę oczyszczalni ścieków, budowę wysypiska odpadów komunalnych, przekształcił jednostki gospodarcze podległe organom samorządowym oraz brał udział w powołaniu Fundacji Profilaktyki i Rehabilitacji Dzieci z Wadami Postawy i Uszkodzeniem Narządu Ruchu. W latach 1994-1998 kierował Zespołem Oświaty Samorządowej. 

KOMENTARZE (1)

  • Roman- uczeń 8a rocznik 71 2019-09-17 05:42:43
    „Warunkiem wiarygodnego dialogu jest bycie sobą, dlatego że nasi rozmówcy wyczuwają, czy reprezentujemy samego siebie, czy stosujemy elementy retoryki i gry, czyli taktykę. Oczywiście taktyka jest ogólnie przyjętą praktyką, nie może jednak dominować nad sprawą i dobrą wolą.” Władysław Bartoszewski Panie Ryszardzie cieszę się że pokazuje Pan tym młodym Rodakom że można zawsze. Pozdrawiam serdecznie.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [100.26.182.28]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE