Stanisław Misztal - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: lubelskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 7

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 2 882 / Procent poparcia: 0,72 %

Stanisław Misztal

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Zamość
  • Wiek: 65 lat
  • Zawód: lekarz
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodził się 28 września 1953 r. W 1979 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Pracował w poradni okulistycznej w Zamościu, później rozpoczął prowadzenie własnego gabinetu lekarskiego.

W latach 90. zasiadał w radzie miasta Zamościa. W wyborach parlamentarnych w 1993 bez powodzenia kandydował do Senatu z ramienia Zjednoczenia Polskiego. W latach 1997–2001 był posłem III kadencji z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 jako bezpartyjny bez powodzenia kandydował do Senatu z własnego komitetu.

W wyborach samorządowych w 2002 r. z listy Samoobrony RP został radnym sejmiku lubelskiego, a w wyborach w 2006 uzyskał mandat na następną kadencję. Zasiadał w sejmiku do 2010. Był asystentem posła Henryka Młynarczyka.

W wyborach w 2005 r. bezskutecznie ubiegał się w okręgu chełmskim o miejsce w Senacie (z poparciem Samoobrony RP). W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia kandydował z listy tej partii do Sejmu.

Powrócił do aktywności politycznej po kilku latach. W wyborach w 2014 r. z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego został ponownie wybrany na radnego województwa. W 2015 r. wystartował natomiast z listy PSL do Sejmu. W lipcu 2017 r. wystąpił z PSL a w grudniu tego samego roku przystąpił do Porozumienia.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Okręg 5 (Powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, zamojski, tomaszowski, miasto na prawach powiatu Zamość), miejsce na liście: 8.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.226.122.122

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!