Stanisław Ożóg - kandydat na radnego w: Sokołów Małopolski - Kandydat na senatora w: Okręg nr 56 - senator w: Okręg nr 56

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 123 900 / Procent poparcia: 56,85 %

Stanisław Ożóg

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Sokołów Małopolski
  • Wiek: 66 lat
  • Zawód: geodeta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodził się 27 maja 1953 r. w Sokołowie Małopolskim.

Absolwent wydziału geodezji i urządzeń rolnych Akademii Rolniczej w Krakowie. Po studiach pracował w wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie. Od 1992 r. do 1998 r. pełnił funkcję burmistrza miasta i gminy Sokołów Małopolski. W 1998 r. krótko był zastępcą dyrektora oddziału terenowego AWRSP. W latach 1999 - 2005 zajmował stanowisko starosty i radnego powiatu rzeszowskiego.

Wstąpił do PiS, objął funkcję prezesa zarządu okręgowego w Rzeszowie. W 2005 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat europosła, zdobywając 36 376 głosów. Dołączył do frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy oraz Komisji Gospodarczej i Monetarnej. W 2019 r. nie wystartował w kolejnych wyborach europejskich.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.22.31

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!