Stanisław Żółtek - Kandydat na europosła w: Okręg nr 10 - województwo małopolskie i świętokrzyskie

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Stanisław Żółtek

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 7 maja 1956 r. w Krakowie. Kandydat partii Polexit.

Studiował matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, nie uzyskawszy magisterium. W okresie PRL utrzymywał się m.in. z korepetycji oraz prac podejmowanych poza granicami Polski. W latach 1987-1993 prowadził własną działalność gospodarczą.

Był członkiem Unii Polityki Realnej, z której ramienia bez powodzenia ubiegał się w wyborach w 1993 o mandat poselski w województwie krakowskim.

Wieloletni radny miasta Kraków. W latach 1997-1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Krakowa.

W wyborach w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej. Bez powodzenia kandydował także w kolejnych wyborach: parlamentarnych w 2005 do Sejmu z listy Platformy Janusza Korwin-Mikkego, samorządowych w 2006 z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Lassota i parlamentarnych w 2007 również do Sejmu z listy Ligi Polskich Rodzin.

W 2008 został pełniącym obowiązki prezesa UPR, jako dotychczasowy I wiceprezes partii. Pełnił tę funkcję do wyboru nowego prezesa, dokonanego 7 czerwca. W następnym roku kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie uzyskując mandatu.

W lutym 2010 konwentykl UPR wybrał Stanisława Żółtka na nowego prezesa partii. Na konferencji zorganizowanej przez partię Wolność i Praworządność Stanisław Żółtek w imieniu UPR poparł kandydaturę Janusza Korwin-Mikkego w wyborach prezydenckich. W tym samym miesiącu został wykluczony z UPR.

W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia kandydował z ramienia KWW Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego na prezydenta Krakowa. Bezskutecznie ubiegał się również o mandat radnego Krakowa.

Został wiceprezesem partii Kongres Nowej Prawicy, zarejestrowanej 25 marca 2011 (pierwotnie jako Unia Polityki Realnej – Wolność i Praworządność). W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 uzyskał mandat europosła. W czerwcu 2015 przystąpił w PE do nowo powołanej frakcji Europa Narodów i Wolności. 28 stycznia 2017 objął funkcję prezesa KNP.

W styczniu 2019 ogłosił powstanie nowej formacji politycznej pod swoim kierownictwem – eurosceptycznej partii PolExit, głoszącej hasło wystąpienia Polski z Unii Europejskiej.

KOMENTARZE (2)

  • ponury żart 2019-05-13 14:29:30
    Już raz zmarnowałem głos na tego pana zdecydowanie nie polecam.
    • Wojciech 2019-05-24 11:58:05
      Zmarnowany głos to głos nieoddany.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.112.172

POZOSTALI KANDYDACI

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!