PARTNERZY PORTALU
Tadeusz Cymański - Kandydat na europosła w: Okręg nr 3 - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Tadeusz Cymański

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 6 czerwca 1955 r. w Nowym Stawie. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Absolwent ekonomiki transportu lądowego na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. 

Należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej i Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

W 1980 r. zaangażował się w działalność NSZZ „Solidarność”, przewodniczył Komisji Zakładowej „Solidarności” w malborskim oddziale BGŻ. Działał w Komitecie Obywatelskim.

Samorządowiec. W latach 1990-1998 zajmował stanowisko burmistrza Malborka, przez następne trzy lata zasiadał w radzie tego miasta.

Od 1997 poseł na Sejm.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku został wybrany na eurodeputowanego.

W 2011 komitet polityczny PiS zdecydował o jego wykluczeniu z partii. Wraz z innymi wykluczonymi wówczas z PiS politykami znalazł się wśród założycieli ugrupowania Solidarna Polska.

W wyborach europejskich w 2014 kandydował z 2. miejsca Solidarnej Polski w okręgu śląskim, nie uzyskując reelekcji.

W wyborach w 2015 został ponownie wybrany do Sejmu z listy PiS.

KOMENTARZE (1)

  • Bolszewika żydówina jak jego mentor Kaczyński to zabójstwo dla prawdziwych uczciwych Polaków 2019-05-24 20:27:48
    Polacy nie będą głosować na pełzający polexit , liczcie na głosy żydów, oszustów którzy zbili majątek na zawłaszczeniu ziem państwowych itd. ww.farmer/ Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną. W znowelizowanej ustawie ustanowiono iż grunt poniżej 1ha to nieruchomość, w ślad za powyższym uchwalano przy Ministerstwie Rolnictwa Krajowy Rejestr Nieruchomości , zaś wcześniej wprowadzono zmiany o podatku VAT- odpowiedzialność solidarna nabywcy. Wyrok Unijnego Trybunału Sprawiedliwości z klauzulą natychmiastowej wykonalności:Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości po wyroku Trybunału Sprawiedliwości, UE (TUSE) z 15 września 2011roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10. Jeżeli sprzedający działki ze swojego majątku prywatnego podejmuje działania w celu zmiany ich przeznaczenia (np. z rolnej na budowlaną),czy jej uzbrojenia wykraczające poza zwykłe formy sprzedaży, w celu sprzedaży działek musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty VAT. Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT. Podobnie orzekł Najwyższy Sąd Administracyjny wyrok z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego ,nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.72.180

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!