PARTNERZY PORTALU
Tadeusz Woźniak - Kandydat na posła w: Okręg nr 11

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Tadeusz Woźniak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Mieczysławów
  • Wiek: 59 lat
  • Zawód: historyk
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Solidarna Polska

Urodzony w 1960 roku w Kutnie. 

Ukończył studia magisterskie z zakresu historii na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie oraz studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia z zakresu administracji publicznej w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi. Pracował m.in. jako nauczyciel.

Pełnił funkcję wójta gminy Krzyżanów, później do 2005 r. był wójtem gminy Dąbrowice. Zasiadał także w radzie gminy Krzyżanów i (w latach 1998–2002) w radzie powiatu kutnowskiego. Zajmował też stanowisko doradcy wojewody płockiego.

Wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości i w latach 2006–2011 zasiadał w radzie politycznej i władzach regionalnych tej partii. W 2012 r. współtworzył partię Solidarna Polska.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu sieradzkim. Pracował w komisji spraw zagranicznych oraz komisji rolnictwa i rozwoju wsi. Przewodniczył grupie parlamentarnej Polska-Rosja, był wiceprzewodniczącym grupy parlamentarnej Polska–Kazachstan, działał w grupie parlamentarnej Polska-Azerbejdżan i Parlamentarnym Zespole Strażaków.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski - ponownie należał do komisji spraw zagranicznych, a także do komisji administracji i spraw wewnętrznych, był wiceprzewodniczącym jednej z podkomisji nadzwyczajnych.

W 2011 r. kandydował w wyborach parlamentarnych z siódmego miejsca na liście komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał wtedy mandat poselski. W Sejmie VII kadencji przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska. W VII kadencji był członkiem komisji spraw wewnętrznych oraz członkiem komisji łączności z Polakami za granicą. Objął też funkcję przewodniczącego parlamentarnego zespołu na rzecz katolickiej nauki społecznej i wiceprzewodniczącego poselskiego zespołu strażaków.

Również w 2011 r. wszedł w skład Rady Służby Cywilnej. Został pełnomocnikiem zarządu do spraw struktur w powołanej w 2012 r. partii Solidarna Polska. Był kandydatem tego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014. W lipcu 2014 r. zasiadł w klubie parlamentarnym Sprawiedliwa Polska - od marca 2015 r. działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica.

W 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość. Dołączył do komisji administracji i spraw wewnętrznych, a także powrócił do komisji spraw zagranicznych. W 2016 r. objął funkcję przewodniczącego rady służby publiczne.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [66.249.70.22]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE