PARTNERZY PORTALU
Tomasz Nowak - Kandydat na posła w: Okręg nr 37 - poseł w: Okręg nr 37

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 23 693 / Procent poparcia: 6,71 %

Tomasz Nowak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Konin
  • Wiek: 62 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony 22 grudnia 1956 r. w Kwidzynie.

Ukończył studia z zakresu filologii polskiej na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe z zakresu public relations w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu i na kierunku menedżer samorządu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracował jako instruktor teatralny w Wojewódzkim Domu Kultury w Koninie oraz jako kierownik Górniczego Domu Kultury w tym mieście. W latach 1990–2005 prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 2006–2011 był przewodniczącym rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

W 2001 zaangażował się w działalność nowo powstałej Platformy Obywatelskiej w Koninie, do 2010 był członkiem jej zarządu wielkopolskiego. W 2007 został przewodniczącym zarządu powiatowego PO w Koninie, a w 2013 wiceprzewodniczącym zarządu wielkopolskiego tej partii.

W wyborach parlamentarnych w 2005 z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany na posła V kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu. W Sejmie VIII kadencji został członkiem komisji do spraw energii i Skarbu Państwa oraz komisji do spraw Unii Europejskiej.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!