PARTNERZY PORTALU
Tomasz Rzymkowski - Kandydat na europosła w: Okręg nr 4 - Warszawa z 8 powiatami województwa mazowieckiego

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Tomasz Rzymkowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Doktor nauk prawnych, prawnik, poseł na Sejm VIII kadencji, od 2017 r. wiceprezes Unii Polityki Realnej. Wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Wiceprzewodniczący Komisji śledczej ds. Amber Gold, członek Krajowej Rady Sądownictwa.

Studia ukończył na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Został doktorantem w Katedrze Historii Państwa i Prawa tej uczelni. Ponadto absolwent studiów podyplomowych: europejskich studiów samorządowych na KUL i rachunkowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Pracował jako urzędnik samorządowy w Lublinie. Kierował Akademickim Klubem Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum”, podjął współpracę z kwartalnikiem „Myśl.pl”, został także działaczem stowarzyszenia KoLiber. 

W 2014 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego Kutna z ramienia Ruchu Narodowego. Na kongresie Ruchu Narodowego w 2015 r. został wybrany do rady politycznej partii. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu sieradzkim z pierwszego miejsca na liście KWW Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W 2016 r. przestał reprezentować partię RN i współtworzył stowarzyszenie Endecja, które jednak po niedługim czasie opuścił.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.175.107.185

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!