Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Tomasz Śmietanka - kandydat na posła w wyborach parlamentarnych 2023: Okręg nr 17

Tomasz Józef Śmietanka

Koalicja Obywatelska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 8 marca 1969 w Kozienicach. Uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera techniki rolniczej i leśnej oraz inżyniera techniki rolno-spożywczej na Akademii Rolniczej w Lublinie. Jest absolwentem Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego oraz Międzywydziałowego Studium Zarządzania w Agrobiznesie. Odbył studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polskiej Akademii Nauk. W 2011 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 1998 r. burmistrz Kozienic III, IV, V, VI i VII kadencji.

Był pracownikiem biura maklerskiego Banku Energetyki w Radomiu 1994-1998, a w 1997 r. kierownikiem punktu obsługi klienta w Kozienicach w ramach tej instytucji. Został także nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu, Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie. Autor około 20 publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i społecznej.

W 1998 r. został wybrany przez radę miejską na burmistrza miasta i gminy Kozienice. W latach 1998-2002 sprawował mandat radnego rady powiatu kozienickiego. W 2002 r. został wybrany na przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Ziemi Radomskiej. W tym samym roku w wyborach bezpośrednich z powodzeniem ubiegał się o ponowny wybór na urząd burmistrza Kozienic. Uzyskiwał reelekcję w kolejnych wyborach samorządowych w 2006, 2010 i 2014 r.

W 2015 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej.

Od 2018 roku sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

KOMENTARZE (3)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 212.75.108.18

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!