PARTNERZY PORTALU
Tymoteusz Myrda - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: dolnośląskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: dolnośląskie - Kandydat na senatora w: Okręg nr 3

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

Tymoteusz Myrda

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Wiek: 42 lat
  • Zawód: radca prawny
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodził się 16 grudnia 1976 roku w Żarach.

Ukończył studia prawnicze i ekonomiczne na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studia podyplomowe z prawa bankowego i inwestycyjnego.

W latach 2006-2012 był sekretarzem, a od 2012 do 2018 r. wiceprezesem klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin (został też współwłaścicielem części akcji tej spółki). Pracował także m.in. jako prokurent i prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie oraz członek rady nadzorczej spółki RTBS.

W 2002 r. bez powodzenia kandydował do rady miejskiej Lubina, a w 2006 r. – skutecznie do rady powiatu lubińskiego. Później zaangażował się w działalność polityczną w ramach tworzonego przez Rafała Dutkiewicza komitetu Obywatelski Dolny Śląsk. W 2010 r. uzyskał z jego ramienia mandat radnego sejmiku dolnośląskim (po rezygnacji Roberta Raczyńskiego).

Sprawował funkcję sekretarza powiatu lubińskiego w latach 2010-2012. W 2014 r. wraz z częścią działaczy ODŚ (Dariuszem Stasiakiem, Patrykiem Wildem, Robertem Raczyńskim, Piotrem Romanem) wobec niezgody na bliższą współpracę z Platformą Obywatelską utworzył ugrupowanie Bezpartyjni Samorządowcy. Z jego ramienia nieudanie ubiegał się o prezydenturę Legnicy. Utrzymał fotel w sejmiku ponownie po rezygnacji Roberta Raczyńskiego. W 2015 r. podpisał deklarację ideową ruchu JOW Bezpartyjni, jednak ostatecznie nie zdecydował się z jego ramienia kandydować do parlamentu.

31 marca 2016 r. został wybrany wicemarszałkiem województwa (odpowiedzialnym za infrastrukturę i transport) po utworzeniu nowej koalicji rządzącej Bezpartyjni Samorządowcy - Polskie Stronnictwo Ludowe (z udziałem byłych radnych Obywatelskiego Dolnego Śląska i PO).

28 czerwca 2016 r. odwołany ze stanowiska po poszerzeniu koalicji o PO i SLD. Wraz z częścią byłych radnych BS i Grażyną Cal (wcześniej PSL) utworzył wówczas Klub Radnych Bezpartyjnych. W 2018 r. ponownie znalazł się w sejmiku z listy Bezpartyjnych Samorządowców. 19 listopada 2018 r. powołany na stanowisko członka zarządu województwa w ramach koalicji PiS-BS.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU