Urszula Pasławska - Kandydat na europosła w: Okręg nr 3 - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 35 - poseł w: Okręg nr 35

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 19 528 / Procent poparcia: 5,89 %

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Urszula Pasławska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Biskupiec
  • Wiek: 42 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Urodzona 28 stycznia 1977 w Biskupcu.

Polska polityk, samorządowiec, w latach 2006-2012 wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Od 2012 wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, w latach 2012-2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2015 posłanka na Sejm VII i VIII kadencji.

Ukończyła studia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe na kierunku integracja europejska i współpraca transgraniczna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Od 2001 r. pracowała w urzędzie marszałkowskim w Olsztynie w departamencie infrastruktury i geodezji. W 2003 została zatrudniona w urzędzie miejskim w Biskupcu na stanowisku specjalisty ds. współpracy zagranicznej i środków pomocowych. 

W wyborach parlamentarnych w 2005 bezskutecznie kandydowała do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rok później z listy PSL uzyskała mandat radnej sejmiku warmińsko-mazurskiego. Została powołana w skład zarządu województwa na stanowisko wicemarszałka odpowiedzialnego za nadzór m.in. nad sprawami związanymi z funduszami strukturalnymi.

W latach 2008-2012 była sekretarzem zarządu wojewódzkiego PSL, objęła także funkcję prezesa zarządu powiatowego ziemskiego PSL w Olsztynie. W 2010 r. ponownie uzyskała mandat radnej sejmiku województwa z listy PSL. 30 listopada 2010 została po raz drugi wicemarszałkiem województwa.

Bez powodzenia kandydowała do Sejmu w wyborach w 2011. W 2012 została podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, rezygnując wcześniej ze stanowiska wicemarszałka województwa. W 2014 kolejny raz z powodzeniem kandydowała w wyborach wojewódzkich. W 2015 r. została odwołana ze stanowiska podsekretarza stanu w MSP. W związku z przyjęciem mandatu poselskiego po Zbigniewie Włodkowskim zrezygnowała z mandatu radnej województwa.

W wyborach w 2015 roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję.

W wyborach w 2019 r. bez powodzenia ubiegała się o miejsce w Parlamencie Europejskim.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.72.180

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!