Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Urszula Zielińska - kandydat na posła w wyborach parlamentarnych 2023: Okręg nr 19

Urszula Sara Zielińska

Koalicja Obywatelska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Posłanka na Sejm RP IX kadencji, członkini Partii Zieloni i parlamentarnego Klubu Koalicji Obywatelskiej PO .N iPL ZIELONI, działa by wygrać dla nas lepszy klimat. W dobie płonącej Amazonii, Syberii, Afryki oraz topniejących lodowców – pragnie wiedzieć, że podejmuje wszelkie możliwe działania na rzecz ratowania ludzi, zwierząt, przyrody i planety. W Sejmie skupia się na następujących kwestiach:

Pracuje nad planem ratunkowym "Bezpieczny klimat dla Polski".
Walczy o praworządność, demokrację oraz prawa kobiet do decydowania o własnym życiu. Dąży do poszanowania praw mniejszości.
Angażuje się w zapewnienie czystego powietrza poprzez uproszczenie systemu wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne oraz docieplenie domów. Celem jest osiągnięcie 100% czystej energii bez wykorzystania węgla i energii atomowej.
Stawia na program "Milion hektarów nowych lasów" i tworzenie parków narodowych, włącznie z Puszczą jako Parkiem Narodowym.
Dąży do wprowadzenia zakazu importu śmieci oraz hodowli zwierząt na futra.
Zajmuje się tematem czystych i naturalnych rzek.
Propaguje ideę "Zero VAT-u za zero emisji", co oznacza zerową stawkę VAT na środki transportu bezemisyjnego, w tym rowery i hulajnogi.
Wspiera zrównoważony rozwój gospodarczy oraz innowacje.
Dąży do legalizacji marihuany.
Urodziła się 3. października 1977 roku w Warszawie, a dorastała w Siedlcach na Mazowszu. W okresie młodości była aktywną tancerką i zdobyła dwukrotnie tytuł Mistrzyni Polski w tańcu nowoczesnym.

W 2001 roku ukończyła studia z zakresu zarządzania i marketingu na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od tego czasu pracowała w międzynarodowym biznesie i mieszkała w trzech różnych krajach europejskich, w tym przez dziesięć lat w Wielkiej Brytanii. Posługuje się biegle dwoma językami obcymi: angielskim i niemieckim. Powróciła do Polski, zdając sobie sprawę, że sytuacja w kraju nie zmierzała we właściwym kierunku.

Od tego momentu aktywnie angażowała się w różne działania. Wspierała obronę Puszczy Białowieskiej, angażowała się w projekt Ratujmy Kobiety, brała udział w protestach obywatelskich na rzecz niezależnych sądów oraz stworzyła program Polska bez smogu. Na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie. W Partii Zieloni działa jako wolontariuszka. W wolnych chwilach oddaje się lekturze lub bieganiu – szczególnie chętnie w warszawskich Łazienkach.

Zasiada w Sejmie, ponieważ dąży do stworzenia Polski zielonej, skutecznej w walce o klimat i pełni demokratycznej. Jej cel to Polska wolna od barier, nienawiści i podziałów. Marzy o złotej polskiej jesieni, w której nie ma miejsca na smog. Wierzy, że taki czas nadejdzie, i obiecuje się do tego przyczynić.

KOMENTARZE (3)

 • Michał 2023-10-02 13:22:25
  Osoba bezmózgowa, która się tylko w sejmie utuczyła.
 • Solar 2019-10-09 11:38:23
  Super, w końcu jakieś nowe twarze w polskiej polityce! Do tego nadszedł czas na zielonych także w Polsce. Dziwię się, że tak późno, takie problemy ze smogiem, śmieciami i klimatem przecież mamy
  • Kanthner 2023-09-26 19:02:35
   Od czterech lat w sejmie.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!