PARTNERZY PORTALU
Wadim Tyszkiewicz - kandydat na prezydenta w: Nowa Sól - prezydent w: Nowa Sól - Kandydat na senatora w: Okręg nr 22

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WADIM TYSZKIEWICZ

Wadim Tyszkiewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Nowa Sól
  • Wiek: 60 lat
  • Zawód: samorządowiec
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 15 listopada 1958 roku w Hancewiczach w Białoruskiej SRR.

Jest absolwentem wydziału mechaniki precyzyjnej Politechniki Warszawskiej.

Od 1985 do 1987 r. pracował jako asystent w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Metrologii Elektrycznej Mera-Lumel w Zielonej Górze. W latach 1986–2002 prowadził własną działalność gospodarczą w branży komputerowej. W 2002 r. współtworzył Nowosolski Sojusz Niezależnych.

W 2002 r. zaangażował się w działalność samorządową, współtworząc Nowosolski Sojusz Niezależnych. W tym samym roku był kandydatem tego ugrupowania w wyborach samorządowych na prezydenta Nowej Soli. Został wybrany na ten urząd w drugiej turze głosowania. W 2006 r. skutecznie ubiegał się o reelekcję, startując jako kandydat lokalnego komitetu oraz z poparciem Platformy Obywatelskiej. Na kolejną, trzecią kadencję prezydenta Nowej Soli został wybrany w 2010 r. z wyższym wynikiem. Po raz czwarty kandydował reprezentując Komitet Wyborczy Wyborców „Wadim Tyszkiewicz” w wyborach samorządowych w 2014 r. Został ponownie wybrany na urząd prezydenta Nowej Soli w pierwszej turze. W tych samych wyborach zorganizował komitet Lepsze Lubuskie – Bezpartyjny Samorząd, który zdobył dwa mandaty w sejmiku lubuskim (jeden z nich przypadł jemu samemu, jednak nie objął go ze względu na uzyskanie reelekcji na prezydenta Nowej Soli). 29 stycznia zostało założone stowarzyszenie Lepsze Lubuskie, którego Wadim Tyszkiewicz został prezesem.

Objął także funkcję przewodniczącego Zrzeszenia Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego oraz przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych. W 2014 r. zainicjował komputeryzację mającą na celu umożliwienie dostępu do internetu osobom mniej zamożnym w Nowej Soli, sfinansowane m.in. przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

W 2015 r. zaangażował się w działalność ruchu politycznego Nowoczesna, zorganizowanego przez Ryszarda Petru. Został w lipcu tegoż roku wiceprezesem stowarzyszenia, a 11 marca 2016 r. ogłosił wstąpienie do partii i został członkiem jej zarządu krajowego, w którym zasiadał do 16 grudnia 2017 r.

W 2018 r. ponownie został prezydentem Nowej Soli – w pierwszej turze otrzymał wówczas 78,76 proc. głosów.

KOMENTARZE (1)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.231.247.139]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU