PARTNERZY PORTALU
Waldemar Buda - kandydat na prezydenta w: Łódź - Kandydat na posła w: Okręg nr 9

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Waldemar Buda

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Łódź
  • Wiek: 36 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 21 września 1982 roku w Turku.

Absolwent studiów prawniczych na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie ukończył aplikację radcowską, po czym w 2011 r. podjął praktykę w zawodzie radcy prawnego.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, współpracował z Januszem Wojciechowskim. W 2014 r. uzyskał mandat radnego rady miejskiej w Łodzi. W 2015 r. działał w biurze pomocy prawnej kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu. Został wybrany na posła VIII kadencji. W Sejmie został członkiem Klubu Parlamentarnego PiS, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. Zajął się zagadnieniami dotyczącymi praw lokatorów i ochroną praw spółdzielców, m.in. w ramach bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez jego biuro poselskie. Współtworzył także ustawę dotyczącą komorników sądowych.

W 2018 r. został przedstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi. W głosowaniu z października zajął drugie miejsce.

W 2019 r. powołany na urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.16.123]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE