PARTNERZY PORTALU
Waldemar Kraska - Kandydat na senatora w: Okręg nr 48

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Waldemar Kraska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Kosów Lacki
  • Wiek: 56 lat
  • Zawód: lekarz - specjalista chirurgii ogólnej
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodził się 4 września 1963 r. w Sokołowie Podlaskim.

W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku, uzyskał następnie specjalizację drugiego stopnia w zakresie chirurgii. W 2004 r. objął funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgicznego szpitala w Sokołowie Podlaskim. Od 1998 r. do 2005 r. był radnym powiatu sokołowskiego (w 1998 r. wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność, w 2002 r. z ramienia komitetu wyborczego Rodzina i Prawo).

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany na senatora z ramienia Ligi Polskich Rodzin w okręgu siedleckim. W trakcie kadencji przeszedł do klubu parlamentarnego Ruch Ludowo-Narodowy, później zasiadał w Senatorskim Klubie Narodowym. W 2007 r. wstąpił do partii Ruch Ludowo-Narodowy. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat senatorski, kandydując jako przedstawiciel RLN z ramienia komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadł w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Zdrowia.

W styczniu 2011 r. został członkiem PiS. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku został ponownie wybrany do Senatu. W 2015 r. ponownie z powodzeniem ubiegał się o senacką reelekcję[3].

W sierpniu 2019 r. powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, został także pełnomocnikiem rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego. Powierzono mu nadzór nad Departamentem Ratownictwa Medycznego i Obronności oraz Departamentem Współpracy Międzynarodowej. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.16.123]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU