Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Wiesław Różyński - kandydat na posła w wyborach parlamentarnych 2023: Okręg nr 7

Wiesław Marian Różyński

Trzecia Droga

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodził się w Biłgoraju w 1968 roku. Związany z Ziemią Biłgorajską. 

W 2003 roku zdobył tytuł magistra administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1994 – 1995 oraz 1997 – 2001 był urzędnikiem w Urzędzie Gminy Biłgoraj. 

W latach 2001 – 2004 sprawował funkcję zastępcy dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. W latach 2004 – 2006 byłem zastępcą dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie. 

Od 2006 roku po dzień dzisiejszy pełni funkcję Wójta Gminy Biłgoraj. 

Od 1986 r. jest członkiem Związku Młodzieży Wiejskiej w Lublinie. 

W latach 1998 – 2001 byłem wiceprzewodniczącym Krajowej Rady ZMW, a od 2004 r. sekretarzem Zarządu Krajowego ZMW. 

W latach 2001 – 2004 pełnił funkcję prezesa zarządu Wojewódzkiego ZMW w Lublinie. W latach 1998 – 2002 był Radnym Rady Powiatu Biłgorajskiego. 

Od 1988 r. jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadzie, a od 2007 roku pełni funkcję prezesa Gminnego Zarządu OSP RP w Biłgoraju. 

W latach 2007 – 2009 był prezesem Klubu sportowego „Znicz” w Biłgoraju. 
Jest głównym inicjatorem założenia Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska”. Od 2007 r. do chwili obecnej jest Przewodniczącym Rady LGD „Ziemia Biłgorajska”. 

W 2010 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, a w 2015 roku Srebrny Krzyż Zasługi. 

12 maja 2011 roku otrzymał statuetkę Lubelskiego Orła Biznesu a w 2014 roku statuetkę Diamentowego Orła Biznesu. Samorządowiec Roku 2013. 

W 2019 roku z ramienia Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych.

KOMENTARZE (2)

  • Sylwia 2023-09-09 20:36:09
    .....obecna władza blokuje samorządowców...? Co za bzdura i kłamstwo jak samorządowcy nie składają papierów i nie wnioskują o dotację to nie ma!!!! i to jest Biłgoraj!! Taki Potok Górny składa papiery w czasie i ma, Biłgoraj ma w du.... mieszkańców i nie składa dokumentacji to nie ma...... proste....
  • Masz krew na rękach. 2022-01-27 18:01:57
    Skargi na debilizmUrzędniczy: Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 k.p.a.Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ),przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażono źródła wód pitnych. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Lubelskim.............. i na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 79.191.204.219

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!