PARTNERZY PORTALU
Wiesław Szczepański - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: wielkopolskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: wielkopolskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 36 - poseł w: Okręg nr 36

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 23 799 / Procent poparcia: 5,18 %

Wiesław Szczepański

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Leszno
  • Wiek: 59 lat
  • Zawód: ekonomista
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Urodził się 1 czerwca 1960 roku.

Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Od 1983 do 1989 pracował jako lustrator w Zespole Lustracji CZS „Samopomoc Chłopska” Zielona Góra, a w latach 1989–1994 pracował w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Komunalnego w Lesznie.

W latach 1994–1998 był radnym rady miejskiej w Lesznie. Od 1998 do 2005 zasiadał w sejmiku wielkopolskim, do 2000 pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego sejmiku. Od 1994 należał do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, następnie wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 19 grudnia 2004 do 1 czerwca 2008 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego partii.

W 1996 i 1997 obejmował mandat posła na Sejm kolejno II i III kadencji, w 2001 kandydował bez powodzenia do Sejmu IV kadencji.

W październiku 2001 powołano go na stanowisko wiceprezesa urzędu mieszkalnictwa i rozwoju miast i pełnił tę funkcję do likwidacji urzędu w grudniu 2003. W latach 2004–2005 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Od 2000 do 2008 był prezesem uczniowskiego koszykarskiego klubu sportowego "Leszno 2000". W latach 2001–2004 był pracownikiem urzędu mieszkalnictwa i rozwoju miast w Warszawie (jako wiceprezes). Od 2004 do 2011 pracował jako doradca dyrektora generalnego Poczty Polskiej.

W 2005 powrócił do Sejmu po czteroletniej przerwie. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz czwarty został posłem, kandydując z listy koalicji Lewica i Demokraci. W kwietniu 2008 zasiadł w Klubie Poselskim Lewica, który we wrześniu 2010 przekształcono w KP SLD.

W 2011 nie został ponownie wybrany. W 2014 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego, powrócił natomiast do sejmiku wielkopolskiego, utrzymując mandat również w 2018.

W 2015 bez powodzenia kandydował posła z listy Zjednoczonej Lewicy.

W 2018 został wybrany na przewodniczącego sejmiku wielkopolskiego VI kadencji.

 

KOMENTARZE (2)

  • Skargi na debilzmUrzędniczy dosłownie: Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 k.p.a. 2022-01-19 16:15:11
    Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ),przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażono źródła wód pitnych. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie .............. i na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej, art. 2 Traktatu o UE. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych.
  • Mirosław 2020-11-28 21:03:54
    Witam serdecznie Pana Posła. Mam pytanie. Czy Komisja w której Pan Poseł zasiada podjęła działania związane z wyjaśnieniem podłych działań służb BOA na proteście kobiet w dniu 18.11.2020 a w szczególności; 1.Kto osobowo podjął decyzje poza ustawowego wykorzystania tej służby do bezpośredniego ataku na pokojowy protest kobiet i okładania ich metalowymi prętami ze stali hartowanej (zwanymi pałkami teleskopowymi) oraz gazem; 2. Czy komisja podjęła się oceny tego działania i czy wykonawcy tego obrzydliwie podłego procederu napaści i bicia kobiet zostali pociągnięci do odpowiedzialności służbowej, dyscyplinarnej,karnej???? Czy prowadzone są inne czynności w tej sprawie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.233.217.106

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!