Wioleta Haręźlak - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: lubuskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: lubuskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 8

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 2 899 / Procent poparcia: 0,66 %

Wioleta Haręźlak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
  • Wiek: 56 lat
  • Zawód: nauczyciel
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzona 13 lipca 1963 roku w Zielonej Górze. Polska nauczycielka i samorządowiec, od 2006 do 2019 r. wiceprezydent Zielonej Góry, od 2018 r. przewodnicząca sejmiku lubuskiego.

Ukończyła studia z wychowania początkowego w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze. Kształciła się także podyplomowo w zakresie wychowania fizycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim, a także w zakresie zarządzania i organizacji oświaty oraz informatyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Odbyła kursy kwalifikacyjne z oligofrenopedagogiki i nadzoru oświatowego.

Od 1984 r. pracowała jako nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 23 w Zielonej Górze, gdzie od 1991 do 1995 r. sprawowała funkcję dyrektora. W 1997 r. została dyrektorem w Zespole Edukacyjnym w Zielonej Górze. Działała także społecznie jako prezes stowarzyszenia „Nasz Chynów” i Uczniowskiego Klubu Sportowego Chynów oraz współzałożycielka Klubu TKKF „Chynowianka”. Była długoletnią komendantką obozu PCK w Sławie. 

Od 2006 do 2018 r. pełniła funkcję zastępcy prezydenta Zielonej Góry do spraw społecznych, nie należąc do partii politycznej. W wyborach samorządowych w 2010 r. zdobyła mandat radnej miejskiej Zielonej Góry z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2014 r. bezskutecznie kandydowała na radną sejmiku lubuskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych w 2018 r. uzyskała mandat radnej sejmiku, kandydując z listy Bezpartyjnych Samorządowców.
22 listopada została jednogłośnie wybrana przewodniczącą tego gremium po uprzednim przejściu do klubu radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.47.240

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!