PARTNERZY PORTALU
Władysław Komarnicki - Kandydat na senatora w: Okręg nr 21

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Władysław Komarnicki

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Wiek: 74 lat
  • Zawód: senator
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

W 1992 ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Od lat 60. pracował w Gorzowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, był w niej sekretarzem PZPR. W latach 80. zatrudniony w Centrali Handlu Zagranicznego Budimex.

Na początku lat 90. stał się jednym z założycieli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Interbud-West, a w 1992 został prezesem jej zarządu[3]. Firma ta uzyskała kontrakty m.in. na budowę budynków Collegium Polonicum w Słubicach i Collegium Europaeum Gnesnense[2].

W latach 90. działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym i Unii Wolności/ W latach 2005 i 2011 bez powodzenia jako niezależny kandydat ubiegał się o mandat senatora. W 2005 r. został prezesem zarządu Stali Gorzów Wielkopolski. Funkcję tę pełnił do 2012 r. W 2006 r. odszedł z kierownictwa zarządzanej firmy, został członkiem jej rady nadzorczej.

W 2014 r. z ramienia Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku lubuskiego. W kolejnym roku wystartował ponownie do Senatu, tym razem z rekomendacji PO w okręgu nr 21. Uzyskał mandat senatora.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU