Włodzimierz Tomaszewski - kandydat na radnego w: Łódź - radny w: Łódź - Kandydat na posła w: Okręg nr 9 - poseł w: Okręg nr 9

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 6 884 / Procent poparcia: 1,66 %

Włodzimierz Tomaszewski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Łódź
 • Wiek: 62 lat
 • Zawód: pedagog
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodzony w 1956 roku w Łodzi.

Absolwent pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletni radny miejski. Wiceprezydent miasta w latach 2002-2010.

Po wyborach samorządowych w 1990 r. objął obowiązki sekretarza Łodzi, sprawował także funkcję sekretarza Unii Metropolii Polskich oraz doradcy samorządowego (1996–1998). Od 1999 r. związany z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego, początkowo jako jej sekretarz, następnie (od 2000 r.) członek.

Był wieloletnim działaczem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

W wyborach samorządowych w 2002 i w 2006 r. uzyskiwał mandat radnego Łodzi. W latach 2002–2010 pełnił funkcję wiceprezydenta miasta.

W wyborach samorządowych w 2010 r. został zgłoszony jako kandydat na prezydenta Łodzi z ramienia Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego, zajął trzecie miejsce wśród 11 kandydatów.

W rządzie Jerzego Buzka był wiceministrem Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. 

Współtworzył korporacje samorządowe działające dziś w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W 2017 r. przystąpił do partii Porozumienie, zostając jej wiceprezesem w okręgu łódzkim.

KOMENTARZE (5)

 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 16:28:03
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Łódzkim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości : Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz art. 221K.p.a.
 • Iza 2019-10-17 12:38:54
  A ja zagłosowałam i nie żałuję, bo nie władza a ludzie się dla Pana Tomaszewskiego liczą.
  • Beata 2020-07-19 22:38:00
   Czy pan poseł pomaga petentom w sprawach lokalowych
 • Dominik K 2019-09-13 09:38:21
  Nie warto głosować na tego Pana. Dla niego liczy się tylko władza, nie myśli ani trochę o obywatelach.
 • Magdalena 2019-05-13 00:06:20
  Co z kamienicą przy ul. Zamenhofa 26 w Łodzi? Pieniądze na projekt techniczny remontu w/w nieruchomości wydane w kwocie 68880 zł. W 2013r projekt techniczny wykonany, a do dnia dzisiejszego remontu nie widać. Czy gmina czeka aż dojdzie do jakiegoś nieszczęścia w/w nieruchomości. Remont nieruchomości wciąż odsuwany jest w czasie miał być miał być wykonany w 2014r mamy 2019r, a remontu jak nie było tak nie ma.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.199.4

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!