PARTNERZY PORTALU
Wojciech Blecharczyk - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: podkarpackie - Kandydat na posła w: Okręg nr 22

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Wojciech Blecharczyk

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Sanok
  • Wiek: 56 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 15 grudnia 1962 w Lubaczowie.

Ukończył studia na kierunku biologia ze specjalnością herpetologia na Wydziale Geograficzno–Biologicznym Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, następnie studia podyplomowe w zakresie ochrony środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Pracował jako nauczyciel biologii. Nauczał także w Pogotowiu Opiekuńczym w Sanoku. W 2013 na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie uzyskał tytuł naukowy doktora w dziedzinie nauk o ziemi w zakresie ochrony środowiska.

Został kierownikiem centrum ekologicznego, od 1989 działającego przy ul. Zielonej 39 w Sanoku.

Podjął działalność na rzecz ochrony przyrody, głównie jako działacz ekologiczny Ligi Ochrony Przyrody. Był wiceprezesem, a od 1994 prezesem zarządu Okręgowego LOP w Krośnie, od 1999 wiceprzewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego LOP w Krośnie, od 1999 przez 10 lat wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego LOP. Uzyskał uprawnienia rzeczoznawcy i biegłego sądowego sądów okręgowych w zakresie ochrony przyrody, współzałożyciel Powszechnego Uniwersytetu Wiedzy Ekologicznej.

Od 2008 Wiceprzewodniczący Narodowej Rady Ekologicznej w Warszawie. Był członkiem Kapituły Konkursu pod patronatem Prezydenta RP na najbardziej ekologiczną gminę w Polsce, członkiem Zarządu IAKS Polska, PKOL, Alumni, Association U.S. Departament Exange Programs; towarzystw naukowych z zakresu ochrony środowiska i ochrony przyrody. Został członkiem zarządu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie (PROT).

Po ustąpieniu z funkcji burmistrza z Sanoka w 2014 podjął pracę nauczyciela akademickiego w uczelniach wyższych (Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie) oraz działalność w instytucjach o charakterze prywatnym(objął stanowisko dyrektora generalnego w Polskiej Izbie Pracy.

W wyborach samorządowych 1998 uzyskał mandat radnego Rady Powiatu Sanockiego. 21 listopada 1999 został wybrany członkiem Rady Powiatowej SLD w Sanoku oraz delegatem na Zjazd Wojewódzki. W 2002 wybrany przez powiatowe struktury SLD w Sanoku delegatem na Wojewódzką Konwencję Wyborczą partii w Rzeszowie.

W latach 2002 - 2014 pełnił funkcję burmistrza Sanoka.

W wyborach samorządowych w 2014 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję na stanowisku burmistrza Sanoka.

W wyborach samorządowych 2018 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, startując z listy KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.227.254.12]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE